Prace z całej Europy i Nowego Jorku. „Wielka Wojna” w Muzeum Sztuki w Łodzi
23 listopada, 2018
Duet Adonis Creed i Rocky Balboa powracają. Film „Creed II” już na ekranach kin
23 listopada, 2018

Oni wiedzą, jak nie zwariować w Święta. Plejada gwiazd w „Miłość jest wszystkim”

Aleksandra Adamska i Mateusz Damięcki w filmie „Miłość jest wszystkim” (fot. Ola Grochowska/Akson Studio)

Chociaż do gwiazdki zostało jeszcze trochę czasu, w kinach pojawił się już prezent dla wszystkich miłośników świątecznych komedii. „Miłość jest wszystkim” to historia dla każdego, kto w tym gorącym czasie wariuje z nadmiaru obowiązków i zastanawia się jak go przetrwać. Czy miłość jest odpowiedzią? W uczuciowe zawirowania na ekranie wpada plejada gwiazd, m.in. Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Eryk Lubos, Joanna Kulig, Mateusz Damięcki czy Leszek Lichota. Reżyserem filmu jest Michał Kwieciński.

Święta to czas radości i spokoju, ale przygotowania do nich to prawdziwy chaos, który może zburzyć doskonałe plany oraz uruchomić lawinę wyjątkowych zdarzeń. W komedii „Miłość jest wszystkim” czas przedświątecznej gorączki rozpoczyna się wraz z przypłynięciem do Gdańska niezwykłego Świętego Mikołaja. Potem może być już tylko ciekawiej. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka tę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu. Sekrety i młody przystojny mężczyzna zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.

– Nasz film opowiada o tym, co najważniejsze czyli uczuciach i relacjach między ludźmi, o tym co nas łączy, a nie dzieli i o świątecznym czasie, kiedy najbardziej uświadamiamy sobie, ile znaczy wybaczenie. To zupełnie nowa komedia świąteczna: ciepła, wzruszająca i pełna humoru opowieść, jak nie zwariować w święta i poddać się miłości – mówi Dorota Chamczyk, producent TVN.

Tytułowa piosenka

Filmowi „Miłość jest wszystkim” towarzyszy piosenka o tym samym tytule, którą wykonuje jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów polskiej sceny muzycznej – Igor Herbut. Dwukrotnie nominowany do Fryderyków kompozytor, wokalista, autor tekstów, producent muzyczny i frontman grupy LemON, zainspirował się przesłaniem filmu. – To historia o romantycznych nieporozumieniach i romantycznych porozumieniach. O rozstaniach i powrotach. O tym, że miłość czasem jest brzydka, czasem ładna, ale zawsze jest wszystkim. To film o życiu, po prostu. O życiu uczuciowym. A nic nie inspiruje kompozytora i wokalisty  tak, jak życie uczuciowe – mówi wokalista.

Jak dodaje, „na każdym koncercie mówi, że wszystkie piosenki są o miłości. Tak samo chyba jest z kinem”. – Wszystkie filmy, w jakimś stopniu, są o miłości. A „Miłość jest wszystkim” otwarcie, na wstępie, już w tytule stawia sprawę jasno – podkreśla Igor Herbut.

Obsada filmu

Najnowsza komedia romantyczna to wspólny filmowy projekt TVN i Akson Studio. Akcja dzieje się w Gdańsku w czasie grudniowych przygotowań do gwiazdki. Obok tak znanych aktorów, jak Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Jan Englert czy Joanna Kulig, występują też młodzi i obiecujący artyści, jak Maciej Musiał, Aleksandra Adamska, Julia Wyszyńska, Marcin Korcz, Michał Czernecki  czy Joanna Balasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *