Prace z całej Europy i Nowego Jorku. „Wielka Wojna” w Muzeum Sztuki w Łodzi
23 listopada, 2018
Duet Adonis Creed i Rocky Balboa powracają. Film „Creed II” już na ekranach kin
23 listopada, 2018

Oni wiedzą, jak nie zwariować w Święta. Plejada gwiazd w „Miłość jest wszystkim”

Aleksandra Adamska i Mateusz Damięcki w filmie „Miłość jest wszystkim” (fot. Ola Grochowska/Akson Studio)

Chociaż do gwiazdki zostało jeszcze trochę czasu, w kinach pojawił się już prezent dla wszystkich miłośników świątecznych komedii. „Miłość jest wszystkim” to historia dla każdego, kto w tym gorącym czasie wariuje z nadmiaru obowiązków i zastanawia się jak go przetrwać. Czy miłość jest odpowiedzią? W uczuciowe zawirowania na ekranie wpada plejada gwiazd, m.in. Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Eryk Lubos, Joanna Kulig, Mateusz Damięcki czy Leszek Lichota. Reżyserem filmu jest Michał Kwieciński.

Święta to czas radości i spokoju, ale przygotowania do nich to prawdziwy chaos, który może zburzyć doskonałe plany oraz uruchomić lawinę wyjątkowych zdarzeń. W komedii „Miłość jest wszystkim” czas przedświątecznej gorączki rozpoczyna się wraz z przypłynięciem do Gdańska niezwykłego Świętego Mikołaja. Potem może być już tylko ciekawiej. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka tę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu. Sekrety i młody przystojny mężczyzna zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.

– Nasz film opowiada o tym, co najważniejsze czyli uczuciach i relacjach między ludźmi, o tym co nas łączy, a nie dzieli i o świątecznym czasie, kiedy najbardziej uświadamiamy sobie, ile znaczy wybaczenie. To zupełnie nowa komedia świąteczna: ciepła, wzruszająca i pełna humoru opowieść, jak nie zwariować w święta i poddać się miłości – mówi Dorota Chamczyk, producent TVN.

Tytułowa piosenka

Filmowi „Miłość jest wszystkim” towarzyszy piosenka o tym samym tytule, którą wykonuje jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów polskiej sceny muzycznej – Igor Herbut. Dwukrotnie nominowany do Fryderyków kompozytor, wokalista, autor tekstów, producent muzyczny i frontman grupy LemON, zainspirował się przesłaniem filmu. – To historia o romantycznych nieporozumieniach i romantycznych porozumieniach. O rozstaniach i powrotach. O tym, że miłość czasem jest brzydka, czasem ładna, ale zawsze jest wszystkim. To film o życiu, po prostu. O życiu uczuciowym. A nic nie inspiruje kompozytora i wokalisty  tak, jak życie uczuciowe – mówi wokalista.

Jak dodaje, „na każdym koncercie mówi, że wszystkie piosenki są o miłości. Tak samo chyba jest z kinem”. – Wszystkie filmy, w jakimś stopniu, są o miłości. A „Miłość jest wszystkim” otwarcie, na wstępie, już w tytule stawia sprawę jasno – podkreśla Igor Herbut.

Obsada filmu

Najnowsza komedia romantyczna to wspólny filmowy projekt TVN i Akson Studio. Akcja dzieje się w Gdańsku w czasie grudniowych przygotowań do gwiazdki. Obok tak znanych aktorów, jak Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Jan Englert czy Joanna Kulig, występują też młodzi i obiecujący artyści, jak Maciej Musiał, Aleksandra Adamska, Julia Wyszyńska, Marcin Korcz, Michał Czernecki  czy Joanna Balasz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *