Czas radosny, a jednocześnie pełen grozy. „Polska 1918” to podróż w przeszłość
17 lipca, 2018
Mieli bronić Polski, a bronili swoich interesów. Niewygodna prawda o Armii Krajowej
18 lipca, 2018

Oni spełnili marzenie o życiu na wsi. Cała prawda w książce „Cisza i spokój”

„Cisza i spokój” to cała prawda o życiu daleko od miasta (fot. mat. pras.)

Hałas, smog, zabójcze tempo. Brak czasu na oddech, książkę i rozmowę z przyjaciółmi. Zapełniony kalendarz nie przewiduje czasu na chorobę, a budzik znów przypomina, że kolejny dzień pracy dawno się zaczął. A gdyby tak wszystko rzucić i uciec tam, gdzie korki i pośpiech będą tylko złym wspomnieniem? Tam, gdzie jest „Cisza i spokój”.

Natalia Sosin-Krosnowska rozmawiała z blisko setką ludzi, którzy powiedzieli dość i wybrali wieś. Zapytała ich: jak szukać domu? czy można tak po prostu kupić sobie ziemię? Ile potrzeba na to wszystko pieniędzy? Jak na zmianę reagują dzieci, a przede wszystkim: z czego się utrzymać na wsi?

Książka „Cisza i spokój” jest szczerą opowieścią o ludziach, którzy nie bali się zaryzykować i spełnić marzenia o życiu daleko od miasta. To także zbiór porad, jakie daliby przyjaciołom marzącym o podobnej zmianie, a w szczególności sobie samym z czasów, gdy zaczynali swoją przygodę. Sprawdźcie, co warto wiedzieć, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Natalia Sosin-Krosnowska rozmawiała z blisko setką ludzi, którzy powiedzieli dość i wybrali wieś (fot. mat. pras.)

O autorce

Natalia Sosin-Krosnowska, urodzona w 1982 roku, redaktorka, absolwentka politologii i socjologii, dziennikarka Polsatu i serwisu gazeta.pl. Jest też współautorką i pierwszą redaktor naczelną polskiej wersji magazynu cafebabel.com. Współpracowała m.in. z „Polityką”, TV Arte i francuskim „ELLE”, a jej artykuły były publikowane w „Courrier International”, „La Stampa”, „Die Zeit” i „The New York Times”.

Obecnie współtworzy i prowadzi program „Daleko od miasta” na antenie Domo+. Prywatnie interesuje się designem, architekturą wnętrz i fotografią, ćwiczy jogę i maluje. Całe życie jedną nogą w mieście, a drugą na wsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *