„Elbing-Elbląg. Na zakręcie historii”. Wojna widziana oczami niemieckiej Frau
14 czerwca, 2020
Jak wchodził do pokoju, to drzwi się otwierały w człowieku. „Tischner. Biografia”
17 czerwca, 2020

Odkrycie rodzinnych tajemnic drogą do szczęścia? „Ogród kobiet” Carli Montero

Trzy powieści autorstwa Carli Montero, w tym najnowsza „Ogród kobiet” (fot. mat. pras.)

Dwie kobiety, dwa pokolenia i dwa punkty na mapie. Ta książka to splątana historia rodziny Verelli i odkrywania tego, co w życiu najważniejsze: miłości, przyjaźni i miejsca, które nazywamy domem. Czy odkrycie rodzinnych tajemnic może być drogą do szczęścia? Hiszpańska pisarka Carla Montero, czyli autorka m.in. bestsellerowej „Szmaragdowej tablicy” powraca z powieścią zatytułowaną „Ogród kobiet”.

Barcelona, początek XXI wieku. Gianna odnosi sukcesy jako architektka, romansuje z przystojnym aktorem i wkrótce będzie musiała podjąć decyzje, które zaważą na jej życiu. A że nie wszystko układa się tak, jak by sobie życzyła, postanawia wyruszyć do Włoch w poszukiwaniu własnych korzeni. Nawet się nie spodziewa, czym ta podróż się dla niej skończy.

Castelupo, początek XX wieku. Młyn na obrzeżach włoskiego miasteczka jest domem Anice, niezwykłej dziewczyny, która zna się na ziołach i  zaklęciach. Anice kocha ze wzajemnością, ale  kiedy wydaje jej się, że szczęście jest w zasięgu ręki, wybucha wojna.

O autorce

Carla Montero to hiszpańska pisarka,  która jest absolwentką prawa i zarządzania w biznesie. Od zawsze uwielbiała pisać, a jej debiutancka powieść „Wiedeńska gra” otrzymała nagrodę Círculo de Lectores. Z kolei „Szmaragdowa Tablica” została bestsellerem także w Polsce. Ukazały się również takie powieści autorki, jak: „Złota skóra” i „Zimowy wiatr na twojej twarzy”.

Pisarzem jest też brat Carli – Luis Montero Manglano, autor trylogii „Poszukiwacze”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *