„Wszystko zależy od nas”. Gąsiorowska i Stano rozmawiają z kobietami o kobiecości
6 marca, 2019
Tylko 100 słów dziennie dla kobiet. „Vox” to mocna i wzbudzająca emocje powieść
7 marca, 2019

Od zera do bohatera. Bestsellerowa biografia „Kimi Räikkönen jakiego nie znamy”

Kimi Raikkonen w swoim bolidzie w rajdzie Malezji w 2015 roku (fot. wikipedia.org)

To opowieść o człowieku, który chciał po prostu bardzo szybko jeździć samochodem. Fascynujący portret Fina Kimiego Räikkönena, który wdarł się na szczyt niezwykłej dyscypliny sportowej, stając się jednym z najlepszych kierowców wyścigowych naszych czasów. Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego, niż napisanie biografii kierowcy F1, ale nie w przypadku Kariego Hotakainena. Ten poeta i pisarz nie miał dotąd nic wspólnego z Formułą 1, co stało się wielkim atutem. Obserwuje on Räikkönena z dystansu, dzięki czemu unika niepotrzebnego brązowienia postaci kierowcy, a jego opowieść może trafić zarówno do fanów kierowcy, jak i kompletnych laików.

Prosta historia, od zera do bohatera, która nie wymaga wielkiego nakładu pracy od autora, ponieważ wystarczy używać wyświechtanych klisz i sukces murowany. Nie w tym przypadku, gdyż „Kimi Räikkönen jakiego nie znamy” jest zupełnie inną książką. O jej niebywałym sukcesie i odejściu od utartych schematów świadczą cyfry. W ojczyźnie rajdowcy ukazała się w sierpniu 2018 roku i sprzedało się jej prawie 200 tysięcy egzemplarzy. W zaledwie pięć miesięcy biografia Räikkönena została najpopularniejszą książką ubiegłego roku w Finlandii.

To pierwsza oficjalna biografia mistrza F1, poruszająca i pełna humoru opowieść o kulisach wyścigów Formuły 1, rodzinie, miłości i  ważnych wydarzeniach w życiu Kimiego Räikkönena. Książka zawiera unikalne, nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcia z prywatnego archiwum kierowcy, a oprócz samego bohatera biografii głos w niej zabierają także jego bliscy, przyjaciele i koledzy z pracy. Wszystko to czyni tę książkę obowiązkową pozycją dla każdego, kto interesuje się sportem i motoryzacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *