Film o młodym pasjonacie i jego walce o marzenia. „Polot” już na ekranach kin
23 października, 2020
Tożsamość wobec korzeni i klasy społecznej. „Koniec z Eddym” w Teatrze Studio
24 października, 2020

Niezwykłe, miłosne uczucie dwóch starszych osób. Film „My Dwie” już w kinach

„My dwie” to zaproszenie widzów do świata miłości utrzymywanej w sekrecie (fot. mat. pras.)

To nowe spojrzenie na miłość, która zawsze była obok nas, gdzieś po sąsiedzku, ale mijaliśmy ją pospiesznie, nie zwracając uwagi. Filippo Meneghetti mówi głośne: „stój!” i wprawia w oczarowanie. „My dwie” to jego debiut, w którym reżyser zaprasza widzów do świata miłości utrzymywanej w sekrecie. Miłości dwóch kobiet, które lata młodości mają już dawno za sobą. Ten film nie daje się zamknąć w sztywnych granicach jednego gatunku. Jest nowatorskim spojrzeniem na dramat romantyczny, o którym – po obejrzeniu – nie da się zapomnieć. Film prezentowany był na festiwalu OFF Camera, jest także zwycięzcą tegorocznego LGBT Film Festival.

Nina i Madeleine są na emeryturze. Przez ostatnie kilka dekad ukrywały swoją miłość i nawet ich najbliżsi są przekonani, że są dla siebie tylko sąsiadkami. Nina uważa jednak, że w dzisiejszych czasach nikt nie będzie zwracał na nie uwagi. Namawia Madeleine, żeby wyjechały do Rzymu i zamieszkały w końcu razem. Madeleine jest skłonna powiedzieć o ich związku i planach swojej córce, jednak wypadki potoczą się w zupełnie nieprzewidziany sposób.

Meneghetti stara się uchwycić i przekazać coś, co nasza kultura nieustannie ignoruje – niezwykłe, miłosne uczucie dwóch starszych osób. Dochodzi do tego pełen pasji występ Barbary Sukowej, doskonale zestawiony z delikatną swobodą weteranki francuskiej komedii – Martine Chevallier, których aktorstwo jest wisienką na torcie tej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *