„Satyra na nasze społeczeństwo”. Nowa sztuka „Wspólnota mieszkaniowa” w Och-Teatrze
16 lipca, 2020
Opowieść pełna komizmu i sytuacyjnego humoru. Film „Ojciec” już na ekranach kin
17 lipca, 2020

Niepokój nie opuści czytelnika aż do końca. Autor „Zwierza” wraca z nowym kryminałem

„Zaginiona” Piotra Kościelnego to dynamiczny, brutalny i trzymający w napięciu kryminał (fot. pixabay.com)

„Zaginiona” jest dynamicznym, brutalnym i trzymającym w napięciu kryminałem, pełnym dramatycznych zwrotów akcji prowadzących do zaskakującego finału. Autor, czyli Piotr Kościelny sam zresztą prowadzi własną agencję detektywistyczną, a jego współpracownicy to głównie emerytowani policjanci. Oprócz własnych doświadczeń, to właśnie dzięki nim ma niezwykle obszerną wiedzę na temat tego, jak faktycznie wygląda praca polskich śledczych i z czym spotykają się niemal każdego dnia. Poprzednia powieść Kościelnego – „Zwierz” zdobyła tytuł książki roku 2019 plebiscytu Brakująca Litera.

Drobna sprzeczka narzeczonych zamienia się w burzliwą awanturę. Krzysztof wybiega z domu i… rano budzi się w swoim aucie w nieznanej okolicy. Nie pamięta wydarzeń poprzedniej nocy. Agnieszka natomiast, zdenerwowana reakcją swojego chłopaka, wychodzi o świcie na spacer po lesie. Nie ma pojęcia, że jest obserwowana przez psychopatę…

Kiedy zaniepokojony Krzysztof zgłasza policji zaginięcie Agnieszki, niespodziewanie staje się podejrzanym o jej zamordowanie. Trafia do aresztu, gdzie współosadzeni urządzają mu istne piekło. Nikt nie wierzy w wyjaśnienia chłopaka, nikt nawet nie sprawdza innych tropów. Nikt poza zesłanym karnie na prowincjonalny posterunek komisarzem Tomaszem Świderskim. Sprawa zaginionej dziewczyny to dla niego szansa na rehabilitację i dźwignięcie się z dna, którego sięgnął kilka lat wcześniej. Rusza więc śladem psychopatycznego porywacza i okrutnego mordercy kobiet.  Czy zdąży, zanim potwór znów postanowi zabić?

O autorze

Piotr Kościelny to prywatny detektyw, specjalista ds. bezpieczeństwa i windykacji terenowej. Prywatnie jest miłośnikiem zwierząt – ma trzy koty i psa rasy bokser, z którym chętnie spaceruje, zaś czas wolny spędza na pisaniu.

Jako autor zadebiutował przed dwoma laty, kiedy to ukazał się jego „Zakon” – powieść nominowana do tytułu „Polskiej książki roku 2017” w niezależnym plebiscycie „Brakująca Litera”, która zebrała wiele pochlebnych opinii wśród czytelników. W ubiegłym roku ukazała się kolejna powieść autora zatytułowana „Zwierz”, która nie tylko zebrała wiele pochlebnych recenzji wśród czytelników, ale zdobyła też główną nagrodę w/w plebiscycie, zostając Polską Książką Roku 2019.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *