Berlin, rok 1931. Zmierzch Republiki Weimarskiej. Miejskie życie toczy się tu szybko i intensywnie, choć wciąż pobrzmiewają duchy niezabliźnionych ran z przeszłości oraz niepewność związana z tym, co nadejdzie. Codziennością rządzi chaos, daje się wyczuć wyraźny społeczny ferment.
Aspirujący pisarz Jakob Fabian do spółki ze swoim najlepszym przyjacielem Stephanem Labude prowadzą nocne życie, odwiedzając coraz to dziwniejsze lokale. Miejsca, gdzie polityczne dyskusje mieszają się z rozmowami o sztuce, a poważne tematy często ustępują taniej rozrywce. Ten osobliwy miejski labirynt wydaje się w równej mierze ekscytujący, co opresyjny. Szansą na odnalezienie właściwej drogi okazuje się dla Jakoba spotkanie z początkującą aktorką, która szybko zweryfikuje jego dotychczasowe spojrzenie na otaczającą rzeczywistość.
O reżyserze
Dominik Graf to doświadczony niemiecki reżyser i scenarzysta. Urodził się w 1952 roku w Monachium. Jest absolwentem Wydziału Reżyserii Wyższej Szkoły Telewizji i Filmu w Monachium. Współpracował z teatrem i telewizją. Dobrze porusza się po filmowych gatunkach – od kina policyjnego przez komedię po melodramaty.
Uznanie przyniosły mu takie filmy, jak „Kotka” (1987), „Niepokonani” (1994) czy „Siostry i Schiller” (2013). Graf jest laureatem wielu prestiżowych nagród, jak chociażby Niemieckiej Nagrody Filmowej czy Nagród Grimme.