Zwyczajny człowiek o niezwyczajnych umiejętnościach. „Świat w ogniu” w kinach
23 sierpnia, 2019
Festiwal żydowski, warszawski i międzynarodowy. Rusza 16. edycja Warszawy Singera
24 sierpnia, 2019

Niebezpieczeństwo jest bliżej niż myślisz. „Sługi wojny” na ekranach kin

Piotr Stramowski prowadzi śledztwo na styku polityki i wielkiego biznesu (fot. mat. pras.)

Bioterroryzm i broń genetyczna to kwestie, które coraz częściej przewijają się w dyskursie o globalnych zagrożeniach. Wielkie koncerny przekupują polityków i bez skrupułów handlują materiałem biologicznym, co zagraża tysiącom istnień. Do tego jeszcze pilnie strzeżona tajemnica wojskowa oraz niewyjaśnione morderstwa. Tylko skuteczny policyjny duet, który nie cofnie się przed niczym, może zapobiec katastrofie. Wszystko to w najnowszym filmie sensacyjnym „Sługi wojny” w reżyserii Mariusza Gawrysia. W rolach głównych wystąpili: Piotr Stramowski, Maria Kania, Paweł Królikowski oraz Karolina Czarnecka. Światowa premiera filmu odbyła się na gali zamknięcia 13. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

Znalezione zostaje ciało profesora Jerzego Abramskiego, specjalisty od przeszczepu szpiku i szefa firmy działającej na polu transplantologii. Jest jasne, że mężczyzna został zamordowany. Do sprawy zostaje przydzielony komisarz Samborski, ksywa „Sambor”. Na miejscu policjant dowiaduje się, że będzie zmuszony poprowadzić śledztwo wspólnie z młodszą aspirant Martą Zadarą.

Mimo początkowych uprzedzeń, para policjantów tworzy niezawodny duet. Wkrótce ginie kolejna osoba z bliskiego otoczenia profesora. Zaczyna się wyścig z czasem. Śledczy wpadają na trop fundacji „Pomocna dłoń” należącej do nieżyjącego naukowca, a sprawą zaczyna interesować się wywiad wojskowy. Niebezpieczna gra nabiera tempa.

(fot. mat. pras.)

Piotr Stramowski jako bezpardonowy policjant

To etatowy twardziel polskiego kina. Rolą Majamiego w hicie „Pitbull. Nowe porządki” i kontynuacji „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” udowodnił, że świat policji nie kryje przed nim żadnych tajemnic. W najnowszym filmie Mariusza Gawrysia, Stramowski ponownie wciela się w postać bezpardonowego policjanta, który poświęci wszystko dla dobra śledztwa. – Wystarczy, że dostanę klamkę, kaburę, kajdanki oraz odznakę i już wiem, co robić – deklaruje aktor.

W tym filmie również kobiety nie biorą jeńców. Ma miejsce starcie na linii: bezpardonowa policjantka kontra „Żelazna Wagina”. A w tych rolach: Maria Kania i Karolina Czarnecka.

(fot. mat. pras.)

Obsada i twórcy

W główną rolę wcielił się gwiazdor filmów Patryka Vegi – Piotr Stramowski, znany z ról w takich filmach, jak: „Kobiety mafii”, „Botoks” czy „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, a partnerują mu: Maria Kania („Atak paniki”, „Kamienie na szaniec”), Paweł Królikowski („Pitbull. Nowe porządki”, „Belfer”), Aleksandra Pisula („Atak paniki”, „Wojenne dziewczyny” – serial TV), Karolina Czarnecka („#WSZYSTKOGRA”), Bartłomiej Kotschedoff („Atak paniki”, „Bodo”) oraz Zbigniew Stryj („Jack Strong”, „Konwój”).

Za reżyserię i scenariusz odpowiadał Mariusz Gawryś, twórca takich obrazów, jak „Sługi boże” czy „Egzekutor”, a także Maciej Strzembosz.Film został wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Fabularnych i Dokumentalnych – producenta hitów: „7 uczuć”, „Karbala” i „Róża”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *