Kulisy wielkiej afery w thrillerze „Solid Gold”. Film Jacka Bromskiego w kinach
29 listopada, 2019
Dajcie się ponieść tej opowieści o miłości. Musical „Huśtawka” w Och-Teatrze
29 listopada, 2019

Nic tak nie zbliża rodziny jak morderstwo. Zobaczcie, jak gwiazdy idą „Na noże”

Gwiazdorska obsada w thrillerze „Na noże” (fot. mat. pras.)

To nowoczesne i pełne czarnego humoru podejście do klasycznej kryminalnej zagadki w stylu mistrzyni gatunku Agathy Christie. Detektywistyczna intryga „Na noże” to mieszanka wybuchowa z udziałem Daniela Craiga, Chrisa Evansa, Jamie Lee Curtis i Toni Colette. W produkcji reżysera „Gwiezdnych wojen” – Riana Johnsona, pojawią się także: Ana De Armas, Katherine Langford, Christofer Plummer, Michael Shannon i Don Johnson. Krytycy są jednogłośni, że ten thriller to absolutny hit. Produkcja otrzymała 100 procent pozytywnych recenzji na portalu rottentomatoes.com, co czyni ją wyjątkowo „świeżą” i wyczekiwaną premierą.

Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya, w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem całej jego dość szczególnej rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata.

Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu nie brakowało także nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, „bliscy” Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik pozostanie do ostatniej chwili zagadką.

(fot. mat. pras.)

Recenzje jednoznacznie pozytywne

„Zabójczo dobra zabawa” – pisze „Hollywood Reporter”. „Błyskotliwe zwroty akcji” – dodaje „Los Angeles Times”, a z kolei „Birth.Movies.Death.” zauważa, że to „najbardziej rozrywkowy film roku”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *