„Dzieci z Pawiaka”. Podróż do świata wspomnień świadków kart naszej historii
13 sierpnia, 2020
„Fotorelacje. Wojna 1920”. Nowa wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie
14 sierpnia, 2020

Nic tak nie boli, jak życie w niewoli. Francuska komedia „Klub Rozwodników” w kinach

„Klub Rozwodników” w reżyserii Michaela Youna to nowa francuska komedia (fot. mat. pras.)

To pełna błyskotliwie niepoprawnego humoru komedia o tym, że czasem rozwód to dopiero początek życia na pełnych obrotach. Grupa świeżo upieczonych singli z odzysku zakłada klub, w którym uczą się w pełni korzystać z uroków życia na wolności. Wreszcie bez ograniczeń. Ścieżkę dźwiękową filmu „Klub Rozwodników” w reżyserii Michaela Youna napędzają hity legendarnej grupy Kool and the Gang, która osobiście pojawia się w filmie. W obsadzie znaleźli się: Arnaud Ducret, François-Xavier Demaison, Caroline Anglade i Audrey Fleurot.

Dotkliwie poturbowany przez życie małżeńskie, zdradzony przez swoją ukochaną żonę, Ben odzyskuje wolność, ale nie bardzo wie, co z nią zrobić. Najchętniej mazałby się w kącie i rozgrzebywał resztki swojego złamanego serca. Na szczęście może liczyć na dawnego kumpla Patricka, dla którego rozwód to istna ucieczka z Alcatraz! Dopiero teraz czuje, że żyje i tego samego zamierza nauczyć Bena.

Założony przez nich Klub Rozwodników, to miejsce niekończącej się balangi, gdzie króluje wolna miłość, a długość trwania związku liczy się w godzinach, a nie w latach. Ben okazuje się pojętnym uczniem, a odzyskaną radość życia podkreśla kolejnymi skandalicznymi wybrykami. Jednak, gdy pozna pewną uroczą Marion okaże się, że w sercu wciąż jest niepoprawnym romantykiem. I wszystko wskazywałoby na to, że znów szczęśliwie ułoży sobie życie… ale od czego ma się przyjaciół!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *