Komediodramat z Catherine Deneuve w roli głównej. „Pamiątki Claire Darling” w kinach
5 lipca, 2019
Salma Hayek i Alec Baldwin robią się niegrzeczni. „Imprezowi rodzice” w kinach
5 lipca, 2019

Narodziny polskiej gwiazdy na brytyjskiej scenie. „Moja gwiazda. Teen Spirit” w kinach

Elle Fanning w roli polskiej nastolatki, która w Wielkiej Brytanii próbuje zrealizować swoje marzenia (fot. mat. pras.)

To porywająca opowieść o polskiej nastolatce, która w Wielkiej Brytanii próbuje zrealizować swoje marzenia. Gra ją młoda, ale już doświadczona Elle Fanning, a w postać jej matki wciela się Agnieszka Grochowska, dla której amerykański sen trwa w najlepsze. Aktorka zagrała już w kryminalnym „Systemie” u boku Toma Hardy’ego. Film „Moja gwiazda. Teen spirit” to debiut reżyserski Maxa Minghelli, gwiazdora takich produkcji jak „The Social Network”, „Opowieści podręcznej” czy „Stażystów”. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się utwory takich gwiazd jak: Ariana Grande, Annie Lennox, Ellie Goulding, Robyn, Orbital czy Katy Perry.

W Wielkiej Brytanii mieszka ponad milion Polaków, którzy próbują spełnić swoje marzenie o lepszym życiu. Jedną z nich jest nastoletnia Violet Waleńska, która śni o karierze w brytyjskim show-biznesie. Jej kochająca, ale mocno stąpająca po ziemi matka widzi ją raczej w szkole, która da jej spokojną, pewną pracę. Gdy w ich miasteczku odbywają się eliminacje do słynnego talent show „Teen Spirit”, Violet bez wiedzy matki bierze w nich udział i ku swemu zdumieniu przechodzi do finałowego etapu.

Skromna, niedoświadczona, ale utalentowana nastolatka z prowincji trafia nagle w tryby wielkiej rozrywkowej machiny. Tu wszystko dzieje się szybko, każdy myśli tylko o sobie, a o sukcesie nie zawsze decyduje talent. W takiej sytuacji to właśnie wsparcie najbliższych może okazać się kluczowe w drodze na życiowy szczyt. Los młodzieńczych marzeń Violet jest więc nie tylko w rękach jurorów, ale także jej matki.

Agnieszka Grochowska w roli matki głównej bohaterki (fot. mat. pras.)

Międzynarodowa obsada

Elle Fanning dała się poznać z ról w takich filmach, jak: „Czarownica”, „Neon Demon”, „Super 8”, „Droga do przebaczenia”. Agnieszka Grochowska wystąpiła m.in. w „Obce niebo”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Pręgi”, „System”, „Tylko mnie kochaj” czy „W ciemności”. Z kolei Rebecca Hall ma za sobą role w takich produkcjach, jak: „Miasto złodziei”, „Vicky Cristina Barcelona”, „Iron Man 3” oraz „Prestiż”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *