W centrum uwagi relacje łączące naturę i człowieka. Czas na Fotofestiwal 2018
21 czerwca, 2018
Pierwsza od 10 lat i dziesiąta w dorobku. Nowa płyta Kasi Kowalskiej
22 czerwca, 2018

Najstraszniejszy film ostatnich lat. Horror „Dziedzictwo. Hereditary”

Każda rodzina ma swoje sekrety, o czym przekonuje film „Dziedzictwo” (fot. mat. pras.)

Trudno określić ten film wyłącznie mianem horroru, ponieważ pod każdym względem jest wyjątkowy. Sam reżyser Ari Aster dopatruje się w nim przede wszystkim cech dramatu rodzinnego. „Dziedzictwo. Hereditary” to opowieść o rodzinie, która schodzi na samo dno piekła. Autorem zdjęć do filmu jest polski operator Paweł Pogorzelski.

Nowe dzieło producenta „Czarownicy” i „Split” był sensacją Festiwalu w Sundance. Film już okrzyknięty najstraszniejszym i najlepszym horrorem od czasów „Egzorcysty”. Nie dziwią zatem określenia w zagranicznej prasie. „Arcydzieło współczesnego horroru!”, „Wykręca głowy do ostatniej kropli krwi” czy „Kreacja Toni Collette zasługuje na Oscara!”.

Rodzina Grahamów wydaje się być amerykańską pozornie zwyczajną, blisko ze sobą związaną rodzinę. Ale jak każda ma swoje sekrety. Niektóre wiodą jednak prosto do piekła.

(fot. mat. pras.)

Pogrążeni w żałobie po matce, babci, teściowej

Śmierć Ellen, seniorki rodziny Grahamów, nie mogła być dla nikogo zaskoczeniem. Natomiast to, co nastąpiło po niej, dla wszystkich było szokiem. Rodzina Annie, córki Ellen, wkrótce po pogrzebie zaczyna doświadczać niepokojących zjawisk. Początkowo tłumaczy je sobie żałobą i przemęczeniem, ale wkrótce zdarzenia przybierają tak tragicz­ny i potworny obrót, że jasnym staje się, iż na rodzinie Grahamów ciąży mroczne dziedzictwo.

Co takiego wydarzyło się w życiu Ellen, że teraz zapłacić musi za to jej rodzina? Odkrycie tej prawdy nikomu nie przyniesie spokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *