„O dzieleniu. Sztuka na granicy”. Border art zagości w Muzeum Narodowym w Poznaniu
13 września, 2023
Oblicze czasów ostatnich Jagiellonów. Wystawa „Obraz Złotego Wieku” na Wawelu
15 września, 2023

Najpierw jest zabawnie, a potem przychodzi refleksja. „Teściowie 2” na ekranach kin

Izabela Kuna i Adam Woronowicz (fot. Estera Świętosławska)

To komiczno-ironiczna opowieść o tym jaki jest stan małżeństwa z trzydziestoletnim stażem, o różnicy pokoleniowej w związku, która wciąż wydaje się być tematem tabu oraz o tym czy w ogóle warto wychodzić za mąż. „Teściowie 2” są kontynuacją komediowego hitu, w którego obsadzie ponownie znaleźli się Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Adam Woronowicz oraz Ewa Dałkowska. Dołączyli do nich Eryk Kulm jr oraz Andrzej Zieliński. Za reżyserię „Teściów 2” odpowiada Kalina Alabrudzińska, a za scenariusz, tak jak w przypadku pierwszej części – Marek Modzelewski. Podczas jednego wieczoru mało się nie pozabijali – co wydarzy się w trakcie trzydniowego pobytu w nadmorskim hotelu? I czy tym razem dojdzie do ślubu?

Weronika i Łukasz – niedoszła para młoda postanawia dać sobie drugą szansę i zaprasza rodzinę na ślub i przyjęcie weselne do nadmorskiej miejscowości. Wśród gości znajdują się dobrze znani już widzom bohaterowie: Wanda i Tadeusz wraz z psem Mirelką, a także rozwiedziona Małgorzata w towarzystwie… o kilkanaście lat młodszego Jana oraz matki. Morze, drinki, roznegliżowani plażowicze to wszystko sprawia, że członkowie rodziny pary młodej coraz bardziej się otwierają i zrzucają kolejne maski.  

– W lekkiej formie pokazuje zarówno nasze narodowe przywary, jak i te indywidualne. Wywraca stereotypowe myślenie o parach. W tej części jest bardzo dużo o hipokryzji, o niedawaniu sobie prawa do tego, żeby po prostu być sobą. Jest tu też silny wątek wyzwalania się kobiet z konwenansu.  Od sztucznie narzuconej wizji tego co wypada i na co za późno kiedy jesteśmy dojrzałe – mówi Maja Ostaszewska. 

Eryk Kulm jr i Maja Ostaszewska (fot. Estera Świętosławska)

„Podaruj mi trochę słońca”

– Polecam „Teściów 2” wszystkim, którzy oczekują od kina rozrywki na wysokim poziomie. Tym, którzy nie szukają w opowieści gagów, starych dowcipów i politycznych aluzji. Tym, którzy cenią sobie historie o ludziach takich jak my, trochę zagubionych, trochę śmiesznych, trochę słabych, po prostu prawdziwych – mówi Izabela Kuna.

Morze, słońce, plaża i… teściowie. Film promuje utwór „Podaruj mi trochę słońca”. Za nową aranżację piosenki, w oryginale wykonywanej przez Ewę Bem, odpowiada Chango. Producentem filmu jest AKSON STUDIO, a koproducentami: TVN Warner Bros. Discovery oraz NEXT FILM, który odpowiada również za jego dystrybucję w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *