Rusz w podróż w poszukiwaniu nowych wrażeń i przyjaźni. „Greckie wakacje” w kinach
19 sierpnia, 2022
Podróżowali, badali, a także zginęli razem. Dokument „Wulkan miłości” już w kinach
19 sierpnia, 2022

Najlepsza europejska komedia o przyspieszonym dojrzewaniu. „Ninjababy” już w kinach

W roli głównej wystąpiła wschodząca gwiazda skandynawskiego kina Kristine Kujath Thorp (fot. mat. pras.)

To oryginalna i szalenie zabawna opowieść o przyspieszonym dojrzewaniu. W roli głównej wystąpiła wschodząca gwiazda skandynawskiego kina Kristine Kujath Thorp. Film „Ninjababy” oparty jest na norweskiej powieści komiksowej Ingi Sætre „Fallteknikk”. Z buntowniczą treścią koresponduje oryginalna forma nawiązująca do komiksu. W filmie pojawiają się niegrzeczne i zabawne animacje w stylu Davida Shrigleya, a wszystko okraszone jest świetnym poczuciem humoru. Ten norweski obraz został w 2021 roku wyróżniony Europejską Nagrodą Filmową dla najlepszej komedii, statuetką na MFF w Berlinie, a także Nagrodą publiczności na festiwalu SXSW. Zbiera też same pozytywne oceny zarówno wśród krytyków, jak i publiczności.

Astronautka, degustatorka piwa, strażniczka leśna, a może autorka poczytnych komiksów? Ostatnią rzeczą, jaką można by zarzucić głównej bohaterce filmu imieniem Rakel, jest brak pomysłu na siebie. Na długiej liście planów z pewnością nie ma jednak zajścia w ciążę. A już na pewno nie teraz. Zwłaszcza że dziewczyna wcale nie jest pewna, kto jest ojcem dziecka.

Młoda kobieta stoi przed nie lada dylematem, bo o „problemie” dowiaduje się w szóstym miesiącu ciąży, gdy na jej usunięcie jest już za późno. Tymczasem tytułowe „Ninjababy” co rusz daje o sobie znać. Nie tylko za sprawą rosnącego brzucha bohaterki, ale stając się też naczelnym komentatorem życiowych wyborów Rakel. Złośliwym, do bólu szczerym, ale przede wszystkim niezwykle zabawnym. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *