Prawdziwa uczta dla fanów kultowych komedii romantycznych. „Plan na miłość” w kinach
24 lutego, 2023
By tak zagrać stał się swoim bohaterem. „Filip” z Erykiem Kulmem jr. w kinach
3 marca, 2023

Najbardziej zaczarowany musical wszechczasów. „Piękna i Bestia” w TM w Poznaniu

Spektakl wystawiany jest w dwóch obsadach (fot. Dawid Stube)

Zarówno najmłodsi, jak i starsi widzowie nie będą kryli wzruszenia, jak zobaczą najbardziej magiczny musical wszech czasów. „Piękną i Bestię” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego postanowił wystawił Teatr Muzyczny w Poznaniu. W swoje progi zaprasza wszystkich, którzy pragną oderwać się od szarej codzienności i zachwycić wyczarowanym z kart baśni światem. To też jedna z najpiękniejszych historii o miłości – spektakl zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jego filmowa wersja zrealizowana przez Disneya w 1991 roku, nagrodzona została dwoma Oscarami, dzięki wspaniałej muzyce Alana Menkena i piosenkom napisanym przez Howarda Ashmana i Tima Rice’a, które pokochał cały świat. Spektakl w Poznaniu wystawiany jest w dwóch obsadach, ale odtwórców roli Bestii jest aż trzech: Karol Drozd, Rafał Szatan i Patryk Bartoszewicz.

Dawno, dawno temu, w dalekim kraju, w pięknym zamku, żył młody książę, którego czarodziejka uwięziła w ciele… bestii. Jeśli książę nauczy się kochać i zdobędzie wzajemną miłość, przekleństwo straci moc. Ale czas ucieka… Gdy z ofiarowanej przez czarodziejkę róży opadnie ostatni płatek, złego uroku nie da się już odwrócić. Wówczas Bestia i wszyscy jego domownicy pozostaną zaklęci na zawsze. Czy znajdzie się ktoś, kto będzie umiał zajrzeć głębiej? Dojrzeć piękno ukryte w sercu? Ktoś, kto będzie w stanie pokochać… bestię? 

Daj się porwać do baśniowego świata Pięknej i Bestii, opowieści starej jak świat! Spotkaj mądrą i śliczną Bellę, jej genialnego ojca Maurycego, a także narcystycznego Gastona i wpatrzonego w niego Lefou. Wejdź do pełnego tajemnic zamku i poznaj jego niezwykłych mieszkańców: czułą Panią Imbryk i jej synka Bryczka, płonącego miłością do uroczej Babette Płomyka, majestatyczną Madame de Garderobe oraz gospodarza domu – ostrożnego Trybika.

(fot. Dawid Stube)

Twórcy spektaklu w Poznaniu

Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Tomasz Szymuś, scenografię stworzyła Anna Chadaj, kostiumy Agata Uchman, a choreografię Karol Drozd. Całości dopełniają projekcje Karoliny Jacewicz i światło Katarzyny Łuszczyk.

Bilety na „Piękną i Bestię” dostępne będą także w nowym sezonie 2023-2024. Już w marcu Teatr Muzyczny w Poznaniu ogłosi repertuar do końca roku. Przedstawienie wystawiane jest na podstawie umowy z Music Theatre International (Europe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *