Każda piosenka to całe życie. Smutna, a zarazem pełna nadziei muzyczna powieść
21 lipca, 2018
Hity światowych festiwali we Wrocławiu. Czas na 18. edycję MFF Nowe Horyzonty
26 lipca, 2018

„Najbardziej publiczna z prywatnych osób”. Księżna Kornwalii Camilla bez tajemnic

Księżna Kornwalii Camilla wśród poddanych (fot. wikipedia.org)

Historia wielkich namiętności, walka o prawo do samostanowienia, a także starania o określenie swojej roli w świecie. Trylogia „Opowieści z angielskiego dworu”, autorstwa Magdaleny Niedźwiedzkiej to pierwsza próba powieściowej fabularyzacji życia Diany, księżnej Walii, Camilli, obecnej księżnej Kornwalii i księcia Karola. To swego rodzaju subiektywne studium ich życia. Zamyka je część trzecia zatytułowana „Camilla”.

Przedstawia ona losy księcia Karola i Camilli Parker Bowles po tragicznej śmierci księżnej Diany w 1997 roku. Akcja została doprowadzona do drugiego małżeństwa następcy tronu w roku 2005. Oprócz dalszego życia dwojga słynnych bohaterów prezentuje galerię nieprzeciętnych i wpływowych postaci z ich otoczenia.

– Media brytyjskie piszą, że jest ona najbardziej publiczną z prywatnych osób w kraju. Camilla, którą wielbicielki księżnej Diany obrzucały w sklepach bułkami i taka sama, która musiała ubierać perukę, żeby wyjechać z domu, otoczonego przez chmary paparazzich – podkreśla autorka. By jednak móc przekonać się samemu, jaka naprawdę jest księżna Kornwalii i obecna żona księcia Karola, wystarczy sięgnąć po trzecią część trylogii „Opowieści z angielskiego dworu”.

Cała trylogia „Opowieści z angielskiego dworu” już w komplecie (fot. mat. pras.)

O autorce

Magdalena Niedźwiedzka to autorka zbeletryzowanych biografii „Królewska heretyczka” i „Maria Skłodowska-Curie” oraz cyklu „Opowieści z angielskiego dworu”. Łączy pracę na uczelni technicznej z pisaniem powieści. W wolnych chwilach maluje obrazy olejne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *