Hity światowych festiwali we Wrocławiu. Czas na 18. edycję MFF Nowe Horyzonty
26 lipca, 2018
Rola mężczyzny i stereotyp męskości w kulturze. „Męska rzecz” w Muzeum Śląskim
28 lipca, 2018

Musical wszech czasów powraca! „Mamma Mia! Here We Go Again” w kinach

Plakat do filmu i okładka soundtracka „Mamma Mia! Here We Go Again” (fot. mat. pras.)

Przygotujcie się na śpiew, taniec, śmiech i dużo miłości! Po 10 latach od premiery Meryl Streep, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan, Colin Firth i Stellan Skarsgård ponownie razem na ekranie. To może oznaczać tylko jedno, powrót najbardziej dochodowego filmowego musicalu wszech czasów. Druga część „Mamma Mia!Here We Go Again” już na ekranach polskich kin.

Jeszcze przed debiutem kinowym drugiej części „Mamma Mia!”, do sklepów i serwisów cyfrowych trafiła ścieżka dźwiękowa wyprodukowana przez Benny’ego Anderssona z ABBY. Pierwszym singlem wydawnictwa uczyniono utwór „When I Kissed The Teacher” wykonywane przez Lily James i zespół The Dynamos. Kolejnym piosenkę „Waterloo” śpiewaną przez Lily James i Hugh Skinnera, a jako trzeci kawałek wybrano „Fernando”, wykonywany przez Cher i Andy’ego Garcię.

Piosenkarka w „Mamma Mia! Here We Go Again” wciela się w rolę babci Sophie (Amanda Seyfried) oraz matki Donny (Meryl Streep). Andy Garcia z kolei portretuje postać o imieniu Fernando. Oprócz wymienionych do filmowej ekipy w drugiej części dołączyli również Alexa Davies, Josh Dylan, Jeremy Irvine oraz Jessica Keenan Wynn.

Jedna z najsłynniejszych popowych grup na świecie

Pierwsza część „Mamma Mia!” to najbardziej dochodowy filmowy musical wszech czasów. Soundtrack sprzedał się w ilości 7,7 mln egzemplarzy na całym świecie, a w serwisach cyfrowych zanotował 406 mln streamów. ABBA to jedna z najsłynniejszych popowych grup na świecie. Szwedzka grupa sprzedała ponad 385 mln albumów na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *