Zachwycił jednocześnie widzów i krytyków. „Endless” trzyma w napięciu do końca
7 września, 2018
Musical o żywych i umarłych. Broadwayowski hit „Rodzina Addamsów” już w Syrenie
8 września, 2018

„Mój mąż i ja”. Wspólna droga królowej Elżbiety II i księcia Filipa bez tajemnic

Królowa Elżbieta II i książę Filip w 2007 roku (fot. wikipedia.org)

Ona – młoda i z królewskiego rodu, a on – przystojny, ale dużo uboższy młodzieniec w marynarskim mundurze z monarszej rodziny z dalekiego, małego kraju. Książka „Mój mąż i ja” to prawdziwa opowieść o związku wbrew wszystkim, nawet wbrew samemu sobie. O szczerym uczuciu, jakie połączyło wówczas brytyjską księżniczkę Elżbietę i księcia greckiego Filipa, a które musi iść w parze z dyktatem konwenansów. A także o rozczarowaniu, kiedy już wiadomo, że nawet życie prawdziwej księżniczki nie jest bajką. 

Jest to także opowieść o niebywałej sile kobiety, która rządzi Wielką Brytanią od ponad 60 lat, królowej, która przetrwała 13 premierów i wytrwała na tronie całą epokę, gwarantując stabilność swojej monarchii i swojego małżeństwa. Dziś, gdy świat obserwuje ślub i początki małżeństwa księcia Harry’ego, warto wrócić myślą do dni w 1947 roku, gdy w opactwie Westminster zaczęła się wspólna droga Elżbiety i Filipa.

„Elżbieta pokochała Filipa od pierwszego spotkania. On był jedynym aktem jej rebelii. Ona – jego jedynym aktem poddania” – pisze o tym związku Allison Pearson z dziennika „TheT.elegraph”.

Prywatne życie królowej i księcia

Autorka książki, mająca od lat dostęp do prywatnych kręgów brytyjskiej monarchii, po mistrzowsku ukazuje detale życia, arystokratyczne zwyczaje i psychologiczne uwarunkowania, które składają się na niesłabnący czar brytyjskiego tronu. Jej książka jest uzupełnieniem spojrzenia na prywatne życie Elżbiety i Filipa, które zapewnił serial „The Crown”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *