Pirotechnika, żona i Szwedzi nie wystarczyły. Polska poza finałem Eurowizji
10 maja, 2018
„Bóg rozmawia ze światem przez pijanych”. Sztuka Wyrypajewa w Dramatycznym
11 maja, 2018

Mistrz romantycznych ballad w Polsce. Koncert Jamesa Blunta na Torwarze

Brytyjski wokalista James Blunt wystąpi w warszawskiej Hali Torwar (fot. wikipedia.org)

Ten artysta, jak chyba żaden inny wokalista na świecie, potrafi pięknie i wzruszająco śpiewać o miłości. James Blunt to zdecydowanie jeden z najlepszych autorów ballad, m.in. utworu „You’re Beautiful”, który potrafi zanucić prawie każdy fan nastrojowej muzyki. Do Polski przyjeżdża w ramach trasy „The Afterlove Tour”, promującej ostatnią płytę wydaną w 2017 roku. Na koncercie 12 maja (sobota) w hali Torwar w Warszawie nie zabraknie też jego największych hitów.

Wokalista ma na swoim koncie wiele wyróżnień Brit Awards, MTV Video Music Awarsds, MTV Europe Music Awards, World Music Awards oraz pięć nominacji do nagrody Grammy. Zanim jednak je otrzymał, to James Hillier Blount, bo tak brzmi pełne imię i nazwisko artysty, w 2004 roku debiutował płytą „Back to Bedlam”. To na niej znalazła się piosenka „You’re Beautiful”, która z marszu stała się megahitem. Chociaż od tego czasu minęło już 14 lat, z pewnością wielu potrafi ją zanucić czy nawet zaśpiewać refren.

Ten przebój uczynił z Blunta gwiazdę światowego formatu, co przyniosło mu wiele nagród i nominacji do wyróżnień przemysłu muzycznego. Został uznany przez MTV Europe najlepszym nowym wokalistą, a podobny tytuł ten uzyskał także w Niemczech, Francji i Stanach Zjednoczonych.

Passa sukcesów

Po pierwszym, tak dobrze przyjętym albumie, wokalista wydał trzy kolejne. Płyta „All the Lost Souls” z 2007 roku uzyskała status diamentowej we Francji, a w 11 krajach doszła do pierwszego miejsca na liście najlepiej sprzedających się krążków. Kolejny album „Some Kind of Trouble”, wydany w 2010 roku, został nagrany już w prywatnym studiu Blunta w Los Angeles. Czwarty z kolei krążek studyjny „Moon Landing” zadebiutował na 1. miejscu list przebojów w Austrii i Szwajcarii, a na Wsypach Brytyjskich pokrył się platyną, przez 33 tygodnie okupując miejsce na UK Top 40.

Po czterech latach przerwy, w marcu 2017 roku James Blunt powrócił z nowym albumem studyjnym „The Afterlove”, który promował singiel „Love me Better”. W czasie powstawania albumu współpracował z wieloma artystami, m.in. Edem Sheeranem, Ryanem Tedderem czy Amy Wadge. James Blunt ma na swoim koncie także wspólne projekty z kompozytorami i producentami, pracującymi dla Miley Cyrus, The Weekend oraz One Direction.

James Blunt przy fortepianie (fot. wikipedia.org)

Ciekawostki o artyście

Warto wiedzieć, że James jest multiinstrumentalistą. Brytyjczyk gra na fortepianie, gitarze, marimbie, melotronie, organach i ukulele. Muzyk z zawodu jest byłym pilotem śmigłowców wojskowych, a w 1999 roku stacjonował w oddziałach Life Guards w Kosowie. Chętnie wspomaga charytatywnie wiele organizacji związanych z ochroną środowiska. James Blunt bardzo chętnie żartuje na koncertach.

Będzie to jego trzecia wizyta w Polsce. Poprzednio Blunt wystąpił na koncercie 19 lutego 2009 roku w Sali Kongresowej w Warszawie, a 18 czerwca 2011 roku na Life Festival Oświęcim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *