Czy od nienawiści do miłości wystarczy jeden krok? Film „Wielka wolność” w kinach
25 marca, 2022
„W środku jesteśmy baśnią. Mowy i rozmowy”. 90. urodziny Wiesława Myśliwskiego
25 marca, 2022

Miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. „Piosenki o miłości” w kinach

W rolach głównych wystąpili: Justyna Święs oraz Tomasz Włosok (fot. mat. pras.)

To delikatnie uszyta z emocji historia, uderzająca w najczulsze struny. Ten słodko-gorzki film przywodzi na myśl najlepsze tytuły światowego kina indie, takie jak „Frances Ha”, „Once” czy „Przed wschodem słońca”. Pełnometrażowy debiut Tomasza Habowskiego, który pełen jest autorskich piosenek z tekstami reżysera, to także opowieść o kobiecej walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Obraz był niewątpliwie objawieniem ostatniego festiwalu w Gdyni, gdzie otrzymał nagrodę w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych. W rolach głównych wystąpili: debiutująca na wielkim ekranie Justyna Święs, wokalistka autorka tekstów zespołu The Dumplings, oraz jeden z ciekawszych aktorów młodego pokolenia – Tomasz Włosok, który za rolę w „Piosenkach o miłości” nominowany był do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Partnerują im m.in. Andrzej Grabowski, Patrycja Volny, Krzysztof Zalewski i Iga „Ofelia” Krefft.

Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?

Film Tomasza Habowskiego to mocny, nowy głos polskiego kina, takie zaskakujące love story dla młodego pokolenia. Debiutująca w nim na dużym ekranie Justyna Święs wykreowała postać, która łączy niesamowity talent z równie potężnym brakiem wiary w siebie. Razem z Tomaszem Włosokiem – w roli pogubionego chłopaka, tworzą elektryzującą parę, między którą emocje przeskakują jak iskry.

Twórcy filmu

Autorem scenariusza do filmu jest Tomasz Habowski, za zdjęcia odpowiedzialna jest Weronika Bilska, za scenografię – Alicja Zachodny, za kostiumy – Anna Gorońska, za charakteryzację – Marta Walendzik-Wiśniewska, za dźwięk – Bartosz Putkiewicz, a za montaż – Patrycja Piróg. Muzykę skomponował Kamil „Holden” Kryszak, współpracujący z Marceliną czy duetem Karaś/Rogucki.

Producentką „Piosenek o miłości” jest Marta Szarzyńska z firmy Kinhouse Studio, a film powstał w koprodukcji z Telewizją Polską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *