„Odkryłam pewność siebie”. Anja Rubik o walce z plastikiem i edukacji seksualnej
12 kwietnia, 2019
Buzujący testosteron w warunkach zagrożenia. „Billy Budd” pierwszy raz w Polsce
12 kwietnia, 2019

Miłość matki silniejsza niż przeciwności losu. „Przypływ wiary” już w kinach

Film „Przypływ wiary” na podstawie niemożliwej historii prawdziwej (fot. mat. pras.)

Oparta na faktach historia niemożliwej, lecz prawdziwej matczynej miłości, która jest silniejsza niż wszelkie przeciwności losu. Kiedy adoptowany syn Joyce Smith wpada do skutego lodem jeziora w Missouri wydaje się, że sprawa jest przesądzona. Choć John nie daje oznak życia, Joyce nie traci nadziei. Jej głęboka wiara inspiruje jej bliskich do modlitwy o wyzdrowienie syna, mimo iż doświadczenie i fakty naukowe nie pozostawiają złudzeń. „Przypływ wiary” to film producenta DeVona Franklina, według scenariusza Granta Nieporte, na podstawie książki Joyce Smith, wydanej pod tytułem „Niemożliwe”.

John Smith przebywał pod lodem 15 minut, pozbawiony tlenu. Kiedy wyłowili go ratownicy, nie miał wyczuwalnego pulsu. Natychmiast został przewieziony na pogotowie, gdzie reanimacja trwała przez kolejne 45 minut. Kiedy na pogotowie dotarła Joyce i zobaczyła syna leżącego bez życia, zamiast się pożegnać złapała go za stopy i zawołała: „Duchu Święty, proszę przywróć mego syna do życia!” Na ekranie EKG natychmiast pojawił się sygnał.

W karcie pacjenta zapisano po prostu: „Pacjent zmarł, matka się pomodliła, pacjent powrócił do życia”. – Kiedy jesteś pod wodą przez tyle czasu pozbawiony tlenu, szanse na ocalenie z medycznego punktu widzenia są praktycznie żadne – wyjaśnia producent DeVon Franklin. Fakt, iż John nie doznał uszkodzeń mózgu, oczu, płuc i w pełni wrócił do zdrowia, jest nieznany w historii medycyny. Dlatego okrzyknięto go cudem medycyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *