„Bunt w fabryce śmierci”. 75 lat temu wybuchło powstanie w obozie w Treblince
2 sierpnia, 2018
Zakazana miłość dwóch kobiet. Weisz i McAdams w filmie „Nieposłuszne”
3 sierpnia, 2018

Ma 24 godziny na ocalenie życia córki. Thriller sensacyjny „Odnajdę cię”

Ewa Kaim w głównej roli w thrillerze sensacyjnym „Odnajdę cię” (fot. mat. pras.)

Jak wysoką cenę jest w stanie zapłacić matka, by uratować swoje dziecko? „Odnajdę cię” to trzymający w napięciu thriller sensacyjny, który najpewniej zadowoli miłośników skandynawskich kryminałów oraz sympatyków kina, w którym od lat niepodzielnie rządzi Liam Neeson. Historia policjantki, która uwikłana w pogoń za mordercą, sama staje się celem jego wyrachowanych ataków. Czy zdoła ocalić siebie i bliskich zanim będzie za późno? Film, który jest już na ekranach polskich kin, to debiut fabularny cenionej dokumentalistki Beaty Dzianowicz.

„Odnajdę cię” znalazł się w Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu Młodzi i Film. 19 lipca w warszawskim Kinie Luna odbyła się uroczysta premiera filmu. Na czerwonym dywanie, oprócz reżyserki Beaty Dzianowicz, pojawili się odtwórcy głównych ról: Ewa Kaim, Michał Żurawski i Mirosław Kotowicz oraz producent Włodzimierz Niderhaus, autor zdjęć Jacek Petrycki oraz kompozytor muzyki – światowej sławy gitarzysta Mariusz Goli.

Ewa Kaim specjalnie dla tej roli zaczęła trenować boks i dała się oszpecić. – Pomyślałam, że to skandal, że Ewa tak mało funkcjonuje w kinie. Postanowiłam, że napiszę coś specjalnie dla niej, ale na opak. Ewa jest delikatną, wrażliwą, mądrą i elegancką kobietą. Chciałam więc zrobić jej aktorską przyjemność, tworząc postać zupełnie odmienną od niej samej – mówi reżyserka Beata Dzianowicz. Jej decyzja o obsadzeniu Kaim w roli silnej policjantki była zaskoczeniem dla samej aktorki: – Nigdy bym nie przypuszczała, że będzie to historia kryminalna. Byłam w szoku, że Beata pomyślała o mnie akurat w takich kategoriach. Z perspektywy czasu jestem jej ogromnie wdzięczna za to wyzwanie – mówi aktorka. Ewa Kaim musiała nie tylko zmierzyć się z postacią zupełnie odmienną od tych, w jakie wcielała się do tej pory. Była też zmuszona do intensywnych treningów. – Zaczęłam treningi bokserskie, wydolnościowe. Wszystko, żeby sprostać temu, co mnie miało spotkać na planie – wyznaje.

Ewa Kaim oraz Dariusz Chojnacki w filmie „Odnajdę cię” (fot. mat. pras.)

Pojedynek na spryt i intelekt

Trwa policyjna obława na żołnierza (Dariusz Chojnacki), który ma na sumieniu niemal wszystkich członków swojego oddziału. Przestępcę udaje się zwabić w pułapkę, ale doświadczona policjantka Justa (Ewa Kaim) popełnia prosty błąd i ścigany wymyka się obławie. W konsekwencji uchybień, kobieta zostaje wysłana na przymusowy urlop. Ambicja dyktuje jej jednak inne rozwiązanie. Zamiast zająć się narastającymi problemami we własnej rodzinie, porzuca wszystko i wraca do miasteczka swojego dzieciństwa, gdzie dorastał również jej przeciwnik.

Podczas gdy Justa szuka tropów, mogących doprowadzić ją do kryjówki przestępcy, on sam dociera do jej bliskich i porywa córkę policjantki – Lenę. Postawiona pod ścianą, szantażowana kobieta, by odzyskać swoje życie i uratować dziecko, będzie musiała popełnić przestępstwo, wystawiając na śmierć Grzegorza (Piotr Stramowski), ostatniego ocalałego z oddziału przestępcy. Próbując wybrnąć z sytuacji, policjantka rozpocznie morderczą grę z prześladowcą. Stawką w zaciętym pojedynku na spryt i intelekt będzie życie jej ukochanej córki.

Obsada i ekipa filmowa

„Odnajdę cię” jest debiutem fabularnym Beaty Dzianowicz, której „Latawce” otrzymały Nagrodę Specjalną Tygodnia Krytyki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno. Za zdjęcia do produkcji odpowiada światowej sławy operator – Jacek Petrycki, laureat Konkursu Filmów Polskich Camerimage. W rolach głównych wystąpili: nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł – Ewa Kaim oraz Dariusz Chojnacki („Twarz”), Mirosław Haniszewski („Jestem mordercą”), Michał Żurawski („W ciemności) i gwiazdor polskiego kina akcji, znany z hitów Patryka Vegi – Piotr Stramowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *