„Orły nad Europą”. Opowieść o polskich lotnikach wciągająca jak najlepszy film akcji
22 sierpnia, 2018
Gdy jego idol podrywa mu dziewczynę. Komedia „Też go kocham” już w kinach
24 sierpnia, 2018

Ludzie są w stanie poświecić życie, żeby go zebrać. Oto „Biografia prawdziwka”

Nazywany królem lasu grzyb doczekał się swojej biografii (fot. pixabay)

By odkryć jego tajemnicę, Pal Karlsen – miłośnik grzybów z Norwegii, przemierzył glob wzdłuż i wszerz. Dzięki temu poznał różne oblicza prawdziwka. Jedno z najpiękniejszych i najbardziej fantastycznych niespodziewanie odnajduje w Polsce, prawdziwej borowikowej ziemi obiecanej. Nazywany królem lasu i superbohaterem w świecie mykologii doczekał się biografii, która zawiera przepisy na swojego bohatera. 

„Grzybiarz, lat 57 zaginął. Córka zaalarmowała władze po odnalezieniu opuszczonego samochodu”, „Śmierć przy zbieraniu grzybów. Nie przyszedł do domu o umówionej porze, odnaleziono zwłoki” czy „Dramatyczna akcja ratownicza. Uratowano nieprzytomnego grzybiarza, lat 68”. Te wiadomości choć przerażają, to dowodzą, że ludzie są w stanie poświecić życie, by zebrać upragnionego grzyba. Szczególnie, gdy pojawia się tam, gdzie chce i kiedy mu się podoba. Prawdziwka nie da się udomowić. To prawdziwy grzyb-anarchista, który z natury jest dziki.

Czy wiecie, że borowiki łączą się pod ziemią z korzeniami drzew i żyją z nimi w symbiozie? Dowodzi tego Pal Karlsen – Norweg, który pokochał polskie grzybobrania i postanowił zabrać swoich czytelników w fascynującą podróż w głąb borowikowego świata. Jego „Biografia prawdziwka” to fascynująca książka, pełna ciekawostek i przydatnej dla każdego grzybiarza wiedzy.

Pal Karlsen to Norweg, który pokochał polskie grzybobrania (fot. mat. pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *