„Orły nad Europą”. Opowieść o polskich lotnikach wciągająca jak najlepszy film akcji
22 sierpnia, 2018
Gdy jego idol podrywa mu dziewczynę. Komedia „Też go kocham” już w kinach
24 sierpnia, 2018

Ludzie są w stanie poświecić życie, żeby go zebrać. Oto „Biografia prawdziwka”

Nazywany królem lasu grzyb doczekał się swojej biografii (fot. pixabay)

By odkryć jego tajemnicę, Pal Karlsen – miłośnik grzybów z Norwegii, przemierzył glob wzdłuż i wszerz. Dzięki temu poznał różne oblicza prawdziwka. Jedno z najpiękniejszych i najbardziej fantastycznych niespodziewanie odnajduje w Polsce, prawdziwej borowikowej ziemi obiecanej. Nazywany królem lasu i superbohaterem w świecie mykologii doczekał się biografii, która zawiera przepisy na swojego bohatera. 

„Grzybiarz, lat 57 zaginął. Córka zaalarmowała władze po odnalezieniu opuszczonego samochodu”, „Śmierć przy zbieraniu grzybów. Nie przyszedł do domu o umówionej porze, odnaleziono zwłoki” czy „Dramatyczna akcja ratownicza. Uratowano nieprzytomnego grzybiarza, lat 68”. Te wiadomości choć przerażają, to dowodzą, że ludzie są w stanie poświecić życie, by zebrać upragnionego grzyba. Szczególnie, gdy pojawia się tam, gdzie chce i kiedy mu się podoba. Prawdziwka nie da się udomowić. To prawdziwy grzyb-anarchista, który z natury jest dziki.

Czy wiecie, że borowiki łączą się pod ziemią z korzeniami drzew i żyją z nimi w symbiozie? Dowodzi tego Pal Karlsen – Norweg, który pokochał polskie grzybobrania i postanowił zabrać swoich czytelników w fascynującą podróż w głąb borowikowego świata. Jego „Biografia prawdziwka” to fascynująca książka, pełna ciekawostek i przydatnej dla każdego grzybiarza wiedzy.

Pal Karlsen to Norweg, który pokochał polskie grzybobrania (fot. mat. pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *