Emocjonujący i pełen pasji film o dążeniu do wolności. „Wolka” już na ekranach kin
28 maja, 2021
Tajemnice miasta i natury południowych sąsiadów. Reportaż „Praga. Czeskie ścieżki”
29 maja, 2021

Lekcja życia, którą należy się dzielić bez umiaru. „Uciekinierki” w Teatrze Ateneum

To pełna emocji i humoru komedia, napisana przez francuski duet autorski Pierre Palmade & Christophe Duthuron. Powstała z myślą o wybornym kobiecym deblu aktorskim, który w Teatrze Ateneum tworzą Magdalena Zawadzka i Sylwia Zmitrowicz. Spektakl „Uciekinierki” w reżyserii Wojciecha Adamczyka to pierwsza premiera na Scenie 20 po ponownym otwarciu teatrów w Polsce. Ta zabawna sztuka podbiła serca francuskiej publiczności, szczególnie w Paryżu. Pisano nad Sekwaną, że „to piękna lekcja życia, którą należy się dzielić bez umiaru”.

Margot, po 20 latach monotonnego życia rodzinnego decyduje się opuścić dom, by wreszcie spróbować egzystować na swoich zasadach. W tym samym czasie Claude opuszcza dom spokojnej starości, bo czuje, że jeszcze chwila, a zanudzi się tam na śmierć. Obie bohaterki dosłownie stają sobie na drodze w realizacji marzeń o nowym życiu.

Tak rozpoczyna się seria emocjonujących przygód, które stwarzają tytułowym „Uciekinierkom” szanse na przyjaźń i demonstrację kobiecej solidarności, ale przede wszystkim poczucie, że wreszcie żyją.

(fot. Bartek Warzecha)

Twórcy spektaklu

Za przekład sztuki odpowiada Barbara Grzegorzewska, z kolei za reżyserię i opracowanie muzyczne – Wojciech Adamczyk. Scenografię i kostiumy przygotowała Katarzyna Adamczyk, a projekcje – Magdalena Ziarnik.

W rolę Claude wciela się Magdalena Zawadzka, a Margot gra Sylwia Zmitrowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *