Uczeń przerósł mistrza. Lady Gaga i Bradley Cooper w filmie „Narodziny gwiazdy”
1 grudnia, 2018
„Miał wszystko i stracił wszystko”. „Król Roger” wraca na deski Opery Narodowej
2 grudnia, 2018

Kulisy władzy w USA. Moore filmem „Fahrenheit 11/9” idzie na wojnę z Trumpem

„Fahrenheit 11/9” to nowe, bezkompromisowe dzieło twórcy „Zabaw z bronią” (fot. mat. pras.)

Szokująca i brutalnie zabawna prawda o prezydencie Stanów Zjednoczonych – Donaldzie Trumpie, współczesnej Ameryce i wpływie jej polityki na losy całego świata. „Fahrenheit 11/9” to bezkompromisowe dzieło Michaela Moore’a, nagrodzonego Oscarem i Złotą Palmą w Cannes, najodważniejszego twórcy współczesnego dokumentu. Tym razem zagląda on za kulisy władzy mocarstwa numer jeden, ukazując sposób, w jaki Donald Trump został prezydentem. Wskazuje niewybaczalne błędy, które popełnił Barack Obama, a także zagrożenia, które czekają zachodnią cywilizację. W filmie nie zabraknie skandali, tajemnic, niewygodnych faktów i dużej dozy rozbrajającego humoru.

Michael Moore, twórca m.in. „Zabawy z bronią” i „Fahrenheit 9.11” to mistrz kontrowersji i ciętego humoru, który nie cofnie się przed niczym, aby dotknąć najgłębiej skrywanych tajemnic. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy cenią sobie dystans, ale nie jest im obojętne w jakim kierunku zmierza nasza cywilizacja. Uważa się, że ten film to ważny głos, który może zadecydować o wynikach kampanii prezydenckiej w 2020 roku. Już wkrótce atmosfera rozgrzana będzie do czerwoności, a każdy oddany głos będzie na wagę złota. Ich wynik zadecyduje nie tylko o losach Ameryki, ale i całego świata.

W jaki sposób Donald Trump, milioner i jeden z najbardziej wpływowych ludzi w USA, został prezydentem? Czy uda się powstrzymać go przed zwycięstwem w kolejnych wyborach? Jaki wpływ na Amerykę i losy całego świata mają decyzje zapadające w Białym Domu? Michael Moora szuka odpowiedzi na te pytanie, ale dostrzega również, że nowe pokolenie liderów szykuje się do przejęcia władzy w USA. To tylko wierzchołek góry lodowej tematów poruszonych w najnowszym filmie Michaela Moore’a.  Zapomnijcie o „amerykańskim śnie”, witajcie w „amerykańskim koszmarze”!

Opinie krytyków

„Jeden z najlepszych i najśmieszniejszych filmów Micheala Moore’a” pisze Rolling Stone. „Nakręcony z pasją, sprytem i pokręconym poczuciem humoru” dodaje Hollywood Reporter. Z kolei Paste Magazine zauważa, że film jest „niezwykle angażujący i emocjonujący”, a Seven Days, że Michael Moora po prostu „urodził się po to, by nakręcić ten film”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *