Co Rosjanie myślą o swoim prezydencie? „Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin”
8 lutego, 2021
Świat galicyjskiego sztetla z początku XX w. – „Golem”. Nowa powieść Macieja Płazy
10 lutego, 2021

Kulisy tego jak bawią się nami kasyna. Szokujący reportaż „Hazardziści. Gra o życie”

Szczęście nie ma tu nic do rzeczy. Wygrywa tylko kasyno. Hazard to nie kremowa kulka tocząca się po kole ruletki, to nie as w rękawie, to nie kumulacja. Hazard to przegrane życia, niespłacalne kredyty, rozbite rodziny, samotność i głód. Reportaż Beaty Biały „Hazardziści. Gra o życie” to zbiór przejmujących historii mężczyzn, kobiet i dzieci uzależnionych od hazardu. To opowieści ich rodzin, zwierzenia krupierów, rozmowy ze znawcami gamingowego biznesu, a także z ekspertami – psychiatrami i terapeutami, zajmującymi się leczeniem uzależnień od hazardu.

Kiedyś ktoś powiedział: jeżeli raz wejdziesz do kasyna, na pewno tam wrócisz. Nieważne, czy następnego dnia, czy za rok. To miejsce uzależnia. Hazard jest jak kula śnieżna, która spadając, wywołuje lawinę. Hazardzista nawet nie wie, kiedy przegrywa dom, samochód, miłość, rodzinę, godność. I wciąż żyje iluzją, że pewnego dnia los się odmieni. 

Aż 50 proc. Polaków bierze udział w grach hazardowych. Blisko 2 miliony jest od nich uzależnionych. Tak mówią oficjalne dane – faktyczny stan rzeczy oszacować naprawdę trudno. Rocznie wydajemy na hazard blisko 20 miliardów złotych. Przynajmniej tyle pokazują oficjalne statystyki. Nikt nie policzył, ile pieniędzy przepływa przez kasyna internetowe i szarą strefę.

O autorce

Beata Biały to dziennikarka, psycholożka oraz autorka bestsellerowych książek „Osiecka. Tego o mnie nie wiecie” i „Krzysztof Baranowski. Spowiedź kapitana”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *