Empatia i współczucie są najważniejsze. „XI. Nie bądź obojętny” Mariana Turskiego
26 czerwca, 2021
„Świat Rembrandta. Artyści. Mieszczanie. Odkrywcy”. Nowa wystawa na Zamku Królewskim
29 czerwca, 2021

Krew, spiski i początki tajnych służb Jej Królewskiej Mości. Thriller „Oczy królowej”

Ten człowiek zostanie pierwowzorem agentów MI6 (fot. pixabay.com)

Charyzmatyczny John Dee, uczony, żołnierz i alchemik, jest lojalny jedynie wobec nauki… i swojej władczyni. Dla niej – kobiety, której nie wolno mu kochać, jest gotów ryzykować życie. I tak staje się „oczami królowej”… W pierwszej odsłonie serii „Agenci Korony” człowiek, który zostanie pierwowzorem agentów MI6, chroni Anglię i Jej Wysokość królową Elżbietę I przed niegodziwymi planami Hiszpanii wrogiej protestanckiemu wolnomyślicielstwu. Książka „Oczy królowej” autorstwa Olivera Clementsa to trzymający w napięciu, emocjonujący thriller historyczny, przywodzący na myśl publikacje Kena Folletta i Dana Browna. „Zwariowany thriller historyczny – świetnie nadający się na adaptację kinową, bezgranicznie angażujący uwagę odbiorcy” – pisze „New York Times Book Review”.

Po stuleciach nędzy, prześladowań religijnych i barbarzyńskich obyczajów Europa nareszcie otwiera się na nowe idee. Uczeni, filozofowie i poeci wierzą, że będzie to epoka rozumu i nadziei dla wszystkich bez wyjątku. Niestety Hiszpania nadal poluje na tych, którzy ośmielają się sprzeciwić katolickiej ortodoksji, i wyrzyna ich w pień.

Tylko jeden kraj może stawić czoło mrocznym siłom zagrażającym renesansowym przemianom – jest nim Anglia, którą włada niezwykle inteligentna Elżbieta I. Odważna i uparta, ale też świadoma, że tej wojny nie wygra samym orężem. W momencie, gdy angielski skarbiec świeci pustkami, potrzebuje broni, dzięki której uda się jej stoczyć zupełnie inną wojnę… Wojnę podstępów, tajnych szyfrów i sekretów.

O autorze

Oliver Clements jest pisarzem i scenarzystą. Mieszka w Mortlake w Londynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *