„IO” i „Johnny” zwycięzcami Polskich Nagród Filmowych. Po raz 25. przyznano Orły
7 marca, 2023
Inna niż wszystkie opowieść o cesarzowej Sisi. „W gorsecie” z Vicky Krieps w kinach
10 marca, 2023

Kontynuacja bestsellerowej „Szmaragdowej Tablicy”. Nowa powieść Carli Montero

Najnowsza powieść Carli Montero to kontynuacja bestsellerowej „Szmaragdowej Tablicy” (fot. mat. pras.)

Łączny nakład sprzedanych w Polsce książek jej autorstwa wynosi ponad 160 tysięcy egzemplarzy. Carla Montero to światowej sławy hiszpańska pisarka, znana m.in. dzięki bestsellerowej „Szmaragdowej Tablicy”. W aż dwunastu nakładach sprzedano ponad 72 tysiące tych książek. Autorka promuje teraz jej kontynuację – swoją najnowszą powieść, zatytułowaną „Ognisty medalion”. Odkryj tajemnicę relikwii, która naznaczyła bieg historii. Jak rodzą się pomysły na jej nowe książki? – Zwykle początkiem jest jakaś iskra inspiracji. W przypadku „Szmaragdowej tablicy” był nią  dokument BBC na temat dzieł sztuki zrabowanych przez nazistów. Pomyślałam wtedy: „Co za świetny pomysł na książkę!”. Od tego momentu zaczęłam się zastanawiać nad bohaterami, zaczęli żyć w mojej wyobraźni, nabierać cech charakteru, wyglądu… No i powoli kształtował się także główny wątek, kierunek, w którym ma iść. Na tym etapie zawsze znam początek i koniec książki, a to, co pomiędzy, może się zmienić w trakcie pisania – mówi pisarka.

Madryt, XXI wiek. Ana García-Brest, historyczka sztuki, otrzymuje wiadomość od Martina Lohsego, mężczyzny, którego poznała w trakcie poszukiwania obrazu „Astrolog” przypisywanego Giorgionemu. Zamordowano włoskiego magnata i w niebezpieczeństwie znalazł się skarb o wielkiej mocy: medalion Hirama – magiczna relikwia, która należała do architekta Świątyni Salomona. Nikt nie wie, gdzie się teraz znajduje, i Martin potrzebuje pomocy Any, aby ją odnaleźć. Oboje wyruszają w podróż po Europie. Stawiając czoło wielu niebezpieczeństwom, wkrótce odkrywają, że nie tylko oni chcą odnaleźć tę relikwię.

Berlin, 1945. Pod koniec drugiej wojny światowej krzyżują się ścieżki czworga osób: nazisty opętanego obsesją zdobycia medalionu; pochodzącego z Hiszpanii studenta; niemieckiego inżyniera poszukiwanego przez radziecki wywiad oraz snajperki Armii Czerwonej, która strzeże ważnego sekretu. Wszyscy oni związani są w jakiś sposób z medalionem Hirama, a ich spotkanie może mieć niespodziewane konsekwencje.

O autorce

Carla Montero to hiszpańska pisarka, która jest absolwentką prawa i zarządzania w biznesie. Od zawsze jednak uwielbiała pisać. Jej debiutancka powieść „Wiedeńska gra” otrzymała nagrodę Círculo de Lectores; „Szmaragdowa Tablica” została bestsellerem także w Polsce.

Ukazały się również powieści „Złota skóra”, „Zimowy wiatr na twojej twarzy” i „Ogród kobiet”. Pisarzem jest też brat Carli – Luis Montero Manglano, autor trylogii „Poszukiwacze”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *