Niektórych sekretów nie da się ukryć na zawsze. „Wszyscy wiedzą” już w kinach
15 marca, 2019
To nie fabuła, tylko siła odczyniania. Film „Monument” Jagody Szelc już w kinach
15 marca, 2019

Komediowy horror, który podbija świat. „Wrócę przed północą” w Teatrze Kwadrat

Anna Karczmarczyk i Krzysztof Kwiatkowski na scenie Teatru Kwadrat (fot. Piotr Gamdzyk)

Publiczność, nie tylko ta kinowa, ale również teatralna uwielbia się śmiać i jednocześnie bać. Taką możliwość daje widzom pełna napięcia historia mistyczno-kryminalna Petera Colley’a zatytułowana „Wrócę przed północą”. Sztuka zbiera świetne recenzje na całym świecie i robi furorę na teatralnych scenach, o czym świadczą tłumy widzów. Od teraz do zobaczenia również w warszawskim Teatrze Kwadrat, gdzie reżyseruje Marcin Sławiński, a w rolach głównych występują: Krzysztof Kwiatkowski, Anna Karczmarczyk, Katarzyna Glinka/Marta Żmuda Trzebiatowska i Grzegorz Wons/Marek Siudym.

Amy przeszła załamanie nerwowe. Greg, jej mąż archeolog, wynajmuje dom na wsi, gdzie będzie mogła dojść do zdrowia po wyjściu ze szpitala, a on dokończy swój doktorat. Kiedy George, farmer i właściciel domu – opowiada o morderstwie, które wiele lat temu zostało tu popełnione i duchach, które nawiedzają dom, wyobraźnia Amy zaczyna pracować na wysokich obrotach.

Sytuacja pogarsza się, gdy na wieś przyjeżdża piękna Laura. Czy to aby na pewno tylko siostra Grega?

(fot. Piotr Gamdzyk)

Obsada i twórcy

W roli Grega Sandersona – Krzysztof Kwiatkowski, Amy Sanderson – Anna Karczmarczyk, Laury Sanderson – Katarzyna Glinka/Marta Żmuda Trzebiatowska oraz George’a Willowby – Grzegorz Wons/Marek Siudym. Sztukę wyreżyserował Marcin Sławiński, scenografia to dzieło Wojciecha Stefaniaka, kostiumy: Aleksandra Harasimowicz, a producent jest: Małgorzata Nejman.

Spektakl grany jest w 29 krajach oraz 48 stanach Ameryki Północnej i przeznaczony jest dla widzów od 16. roku życia. Zawiera efekty pirotechniczne, stroboskopowe (światło pulsujące z dużą częstotliwością) oraz efekty hukowe. Osoby wrażliwe na ten rodzaj efektów proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.