Stoczyły walkę ze swoimi demonami i wygrały. „Alopecjanki. Historie łysych kobiet”
14 października, 2020
Tylko fotografie czy już dzieła sztuki? Wystawa „Helmut Newton: Lubię silne kobiety”
16 października, 2020

Komedia romantyczna i przejmujący dramat w jednym. „Sekret bogini Fortuny” w kinach

Najnowszy film Ferzana Özpetka to niezwykła historia miłości dwóch mężczyzn (fot. mat. pras.)

To słodko-gorzka historia o miłości dwóch mężczyzn, przyjaźni, rodzinie, a przede wszystkim o tym, jak nieprzewidywalne jest nasze życie. „Sekret bogini Fortuny” łączy w sobie elementy komedii romantycznej, kina społecznego i przejmującego dramatu. Tytułowa Fortuna w mitologii rzymskiej jest bowiem boginią kierującą ludzkimi losami jako bóstwo zarazem szczęścia i nieszczęścia. Czy bohaterom filmu będzie ona sprzyjać? Główne role, jeden z najciekawszych europejskich reżyserów Ferzan Özpetek, powierzył gwiazdom włoskiego kina: Jasmine Trince (otrzymała za tę kreację nagrody David di Donatello oraz Nastri d’Argento), Stefano Accorsiemu oraz Edoardowi Leo. Film można już zobaczyć w polskich kinach oraz na platformie kin studyjnych MOJEeKINO.PL.

Annamaria, zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do życia samotna matka dwójki dzieci, cierpi na powracające silne bóle głowy. Uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie i sprawiają, że kobieta musi przejść kompleksowe badania w szpitalu. Decyduje się na czas pobytu na obserwacji, oddać dzieci pod opiekę swoich wieloletnich przyjaciół – Artura i Alessandra. Panowie są razem od ponad piętnastu lat, ale w ich wspólne życie już dawno wkradła się rutyna i kłótnie, a po gorącym uczuciu pozostały ledwie wspomnienia. 

Kiedy wydaje się, że ich związek niechybnie zmierza ku końcowi, bohaterowie niespodziewanie dostają od losu drugą szansę. Pojawienie się pociech przyjaciółki wywraca ich dotychczasowe życie do góry nogami, a sytuacji nie ułatwia babcia dzieci – egoistyczna i wyniosła arystokratka, która również chce odegrać swoją rolę w ich życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *