Rzeczywistość w fikcji lub fikcja w rzeczywistości. Film „Wyspa Bergmana” w kinach
15 października, 2021
Tęsknił, uwodził i porzucał. Powieść „Narzeczone Chopina” o kobietach kompozytora
17 października, 2021

Komedia kryminalna z zaskakującymi zwrotami akcji. „Porwanie” na scenie Spektaklove

W obsadzie są m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Piotr Grabowski i Artur Barciś (fot. H. Białoń)

Co zrobisz, gdy Twoje jedyne źródło utrzymania zostaje zlikwidowane przez skorumpowanego ministra? Oczywiście porwiesz jego syna, by wymusić zmianę decyzji. Niestety, jesteś kompletnym amatorem i nie masz pojęcia, co zrobić, gdy sprawy nie idą po twojej myśli. Na dodatek szwagier nie pomaga, a syn ministra jest w konflikcie z ojcem. Na szczęście jest kobieta. Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle. „Porwanie” to komedia kryminalna z zaskakującymi zwrotami akcji w gwiazdorskiej obsadzie, m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Piotr Grabowski i Antoni Pawlicki, w reżyserii Artura Barcisia z nim samym w roli ministra. Sztukę premierowo wystawia Spektaklove w Małej Warszawie.

Autorem sztuki jest Fran Nortes, którą przełożył Rubi Birden. Za scenografię odpowiada Wojtek Stefaniak, za kostiumy – Sylwester Krupiński. Produkcja to Wydział Produkcji Artystycznych Karol Bytner. W obsadzie znaleźli się: Barbara Kurdej-Szatan / Katarzyna Ucherska, Piotr Grabowski / Marcin Perchuć, Damian Kulec, Antoni Pawlicki i Artur Barciś.

– Wszyscy aktorzy, których zaprosiłem do tego projektu byli bardzo obowiązkowi i nauczyli się tekstu na pamięć, a ponieważ są świetnymi aktorami, to praca z nimi poszła bardzo szybko i łatwo. Sztuka jest tak napisana, że właściwie nie miałem co reżyserować, po prostu trzeba było to zagrać. Czasami tylko pomóc niektórym kolegom, którzy mają mniej doświadczenia w komedii. To jest taki sposób grania, żeby było bardzo poważnie i dopiero wtedy będzie bardzo śmiesznie – mówi reżyser spektaklu Artur Barciś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *