Warsztaty, lekcje muzealne i wykłady. Program edukacyjny ekspozycji w Łazienkach
8 grudnia, 2021
„Powrót do tamtych dni”. Wyjątkowy list miłosny do lat 90. nie na VHS, ale w kinach
10 grudnia, 2021

Jubileuszowi Artur Barciś i Cezary Żak. Spektakl „Słoneczni chłopcy” w Och-Teatrze

Sztuka Neila Simona w reż. Marcina Hycnara w Och-Teatrze (fot. Robert Jaworski)

To komedia najwyższej próby, w której bohaterowie ukazani są w swoich małostkach, złościach czy nieporadnościach z czułością i poczuciem humoru. Tekst autorstwa Neila Simona, który napisał „Słonecznych chłopców” u szczytu swojej dramatopisarskiej kariery, doczekał się wielu realizacji teatralnych, telewizyjnych i filmowych, w tym wielokrotnie nagradzanej z udziałem Woody’ego Allena i Petera Falka z 1996 roku. W inscenizacji na deskach warszawskiego Och-Teatru w rolach głównych występują Artur Barciś i Cezary Żak, dla których jest to spektakl jubileuszowy – pierwszy z nich w 2021 roku obchodzi swoje 60. urodziny, a drugi – 65. urodziny. Na scenie towarzyszą im Martyna Krzysztofik i Fabian Kocięcki, a całość reżyseruje Marcin Hycnar.

To historia dwóch zapomnianych aktorów, którzy swoimi skeczami przez lata rozbawiali publiczność całego kraju, skupiając przed telewizyjnymi ekranami całe rodziny. Postrzegani jako nierozłączny duet, w rzeczywistości nie mogą znieść swojego towarzystwa. Od lat pozostają skłóceni, nie utrzymując kontaktu.

Pewnego dnia otrzymują intratną propozycję powrotu do studia telewizyjnego ze swoim legendarnym popisowym numerem. Ostatni raz wystąpić razem. Czy wygrają wzajemne animozje czy potrzeba bycia w centrum uwagi? A może jednak nie mogą bez siebie żyć?

(fot. Robert Jaworski)

Twórcy spektaklu

Za przekład sztuki odpowiada Bartosz Wierzbięta, za scenografię – Wojciech Stefaniak, za kostiumy – Martyna Kander. Reżyserią światła zajęła się Karolina Gębska, muzyką – Mateusz Dębski. Producentem wykonawczym i asystentem reżysera jest Jan Malawski, a asystentką ds. scenografii i kostiumów – Małgorzata Domańska. Realizacja światła to: Waldemar Zatorski, a realizacja dźwięku – Michał Cacko.

W obsadzie znaleźli się: Artur Barciś (Al Lewis), Cezary Żak (Willie Clark), Martyna Krzysztofik (Pielęgniarka) i Fabian Kocięcki (Ben Silverman). W nagraniach głosowych udział wzięli: Marcin Hycnar, Jan Malawski oraz Michał Zieliński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *