„Polskie triumfy”. 50 chwalebnych bitew Polaków, o których powinniśmy pamiętać
13 grudnia, 2018
Dramat, który przykuł uwagę całego świata. Film „Kursk” w doborowej obsadzie
14 grudnia, 2018

„Jestem żoną terrorysty”. Historia Polki, która miała urodzić terrorystę-samobójcę

Ukrywająca się pod pseudonimem pisarka Laila Shukri wydała dotąd kilka powieści (fot. mat. pras.)

Jak w XXI wieku wygląda terroryzm? Jak terroryści wykorzystują dzieci? Pisarka ukrywająca się pod pseudonimem – Laila Shukri w swojej najnowszej książce ukazuje brutalną rzeczywistość tysięcy wykorzystywanych kobiet, o której świat woli głośno nie mówić. To przemilczana prawda o rodzinach zaangażowanych w terroryzm. Autorka wysłuchała historii jednej z Polek po to, aby opowiedzieć ją światu. Powieść „Jestem żoną terrorysty” to bowiem historia kobiety, która została rozkochana i uwiedziona, aby urodzić terrorystę-samobójcę.

Po rozstaniu z partnerem Klaudia zostaje niespodziewanie wyrzucona z pracy. Podróż do Maroka ma pomóc jej odzyskać utraconą równowagę duchową. Poznany w egzotycznym kraju Raszid szybko zdobywa jej serce. Kiedy mężczyzna proponuje jej przyjazd do niego do Londynu, Klaudia ma nadzieję na znalezienie u jego boku szczęścia. Nie zdaje sobie sprawy, że znajdzie się w mackach niebezpiecznej siatki terrorystycznej, której głównym celem jest szkolenie dzieci na terrorystów-samobójców.

Sama Laila Shukri to ukrywająca się pod pseudonimem pisarka, która jest znawczynią Bliskiego Wschodu, Polką mieszkającą w krajach arabskich i podróżującą po całym świecie. Obecnie przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w pustynnej oazie czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Jak sama mówi, po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari.

(fot. mat. pras.)

Poprzednie powieści

W 2014 roku ukazała się „Perska miłość”, jej debiut powieściowy, który podbił serca polskich czytelniczek. Kolejne wydaje tytuły to: „Byłam służącą w arabskich pałacach”, „Perska zazdrość”, „Jestem żoną szejka”, „Perska namiętność”, „Byłam kochanką arabskich szejków” i „Perska nienawiść”, trafiły na listy bestsellerów.

„Byłam służącą w arabskich pałacach” to wstrząsająca historia biednej Hinduski Bibi Shaik, jednej z milionów służących w bogatych krajach Zatoki Perskiej, żyjącej w systemie współczesnego niewolnictwa. Autorka przybliża warunki życia służby w arabskich domach i pałacach, jak wygląda ich świat, a także odrębna mentalność i obyczaje. Z kolei powieść „Jestem żoną szejka” to poruszająca opowieść samej autorki, która przerwała milczenie i opowiedziała o swoim tajemniczym życiu. Kim była, zanim zaczęła pisać książki, jak została żoną jednego z najbogatszych szejków oraz jak wygląda jej obecne życie. Książka „Byłam kochanką arabskich szejków” to opowieść Polki, jednej z tysiąca kobiet, która stała się żywym towarem. Taki historia ujawnia, jak wygląda handel ludźmi w XXI wieku oraz brutalna rzeczywistość kobiet wykorzystywanych przez bogatych szejków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *