Historia potrafi inspirować do działania. Film „Milcząca rewolucja” w kinach
7 czerwca, 2019
„Niejednoznaczny i poruszający”. Trwa 19. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu
7 czerwca, 2019

Jego życie to coś więcej niż legenda. Biografia sir Eltona Johna – „Rocketman”

Taron Egerton jako Elton John w filmie „Rocketman” (fot. mat. pras.)

Stworzył dziesiątki międzynarodowych hitów, a jego nazwisko wymieniane jest jednym tchem z największymi w branży muzycznej: Beatlesami, Elvisem Presleyem, Michaelem Jacksonem, Madonną, Whitney Houston, Queen czy George’em Michaelem. Sir Elton John to mistrz, ikona popkultury, ale przede wszystkim zdolny, utalentowany twórca i wykonawca muzyki. Po latach kariery doczekał się filmu biograficznego – „Rocketman”. W jego postać wcielił się Taron Egerton, który nie tylko zagrał supergwiazdora, ale także wykonał wszystkie pojawiające się w filmie piosenki. Premierową projekcję obraz miał na Festiwalu w Cannes, a w pokazie wzięli udział twórcy oraz jego główny bohater – sir Elton John.

Jego barwne życie to nie tylko spektakularne kostiumy, przeboje, blichtr i bogactwo. To także skandale, problemy z uzależnieniami, osobiste dramaty i – przede wszystkim – ona: największa miłość życia – muzyka. Ten film to nieprawdopodobna historia jednej z największych gwiazd muzyki w historii popu i rocka.

Elton John został w niej przedstawiony na chwilę przed przełomem w jego karierze. Na oczach widzów chłopak z małego miasteczka staje się jedną z ikon popkultury i największych osobowości XX wieku. „Rocketman” to niezwykła podróż przez życie, od nieśmiałego geniusza pianina Reginalda Dwighta po absolutną międzynarodową megagwiazdę popu, znaną jako Elton John. Inspirująca, poruszająca opowieść, osadzona w jego muzyce.

(fot. mat. pras.)

Co o filmie mówią krytycy?

„Porażający, odurzający” – pisze „The Telegraph”, „nieprawdopodobna uczta dla oczu” – dodaje „The Daily Telegraph”, a „bezwstydnie ambitny” – to zdanie „Screen International”. To tylko niektóre opinie na temat „Rocketmana”. Wielkie emocje budzi występ Tarona Egertona, który wcielił się w postać Eltona Johna. W „The Daily Mirror” czytamy, że „Taron w roli Eltona jest perfekcyjny i że to wielka ekranowa siła, nieskończona charyzma i urok”. „Znakomita robota, której daleko od imitacji” – podkreśla „The Wrap”.

„Rockowa fantazja z prawdziwym turbo-dopalaczem, która przesuwa granice gatunku” – to już słowa z recenzji „Time Out”. „Musical w starym dobrym stylu ze znakomitymi piosenkami i aktorstwem przyprawiającym o gęsią skórkę” – przyznaje „The Sun”.

W obsadzie są też Jamie Bell, Richard Madden, John Reid i Bryce Dallas Howard. Za kamerą stoi Dexter Fletcher, czyli człowiek, który skończył Bohemian Rhapsody po zwolnieniu Bryan Singer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *