Zagadki, intrygi i kłamstwa. Celebryci bez tajemnic w filmie „Ja teraz kłamię”
28 czerwca, 2019
„Wydarzenie ważne i potrzebne”. 19. Festiwal Ogrody Muzyczne na Zamku Królewskim
30 czerwca, 2019

Jedna kobieta, tak wiele twarzy. Poznaj je wszystkie w thrillerze „Anna”

Luc Besson, specjalista od filmowych silnych kobiet, wprowadza na kinowy firmament kolejną gwiazdę, Sashę Luss jako „Annę” (fot. mat. pras.)

Wczoraj była narkomanką i zawodową oszustką w moskiewskim pół­światku, a dziś jest topową modelką w największych paryskich domach mody. Być może żadne z tych wcieleń nie jest prawdziwe. Zabójczo piękna i niebezpieczna Anna uwikłana w międzynarodową walkę wywiadów podejmuje grę, w której stawką mogą być losy świata. Po „Nikicie”, „Leonie zawodowcu” i „Lucy”, czas na błyskotliwy thriller szpiegowski w niepowtarzalnym stylu europejskiego mistrza kina akcji, Luca Bessona. Ten specjalista od filmowych silnych kobiet, odkrywca talentu Anne Parillaud, Natalie Portman i Milli Jovovich wpro­wadza na kinowy firmament kolejną gwiazdę – Sashę Luss jako „Annę”.

Odkryta przez paryskiego łowcę talentów piękna Anna Poliatowa błyskawicznie pnie się po szczeblach drabiny sukcesu trafiając do ekskluzywnego kręgu supermodelek. To jednak tylko etap na drodze do prawdziwego celu. Urodą i wdziękiem posługuje się jak niebez­pieczną bronią. Ulegają jej najpotężniejsi mężczyźni i najpiękniejsze kobiety. Zna tajemnice o jakich nie śniło się zwyczajnym śmiertel­nikom.

Uwikłana w walkę dwóch największych światowych potęg wywiadowczych, Anna zdaje sobie sprawę, że dla swoich mocodaw­ców warta jest tyle, ile skrywane przez nią sekrety. Dzięki nim, gdy przyjdzie czas, będzie musiała zmienić zasady gry, w której stawką okaże się jej życie.

(fot. mat. pras.)

Modelka w roli zabójczyni

Film „Anna”opowiada historię utalentowanej zabójczyni na zlecenie, która z nic nie znaczącego pionka stała się jedną z ważniejszych figur na międzynarodowej szpiegowskiej szachownicy. W tytułową rolę wcieliła się Sasha Luss, uderzająco piękna rosyjska supermodelka utożsamiana z takimi globalnymi markami jak Chanel, Dior czy Lagerfeld. 

Sasha wspomina, że od samego początku stała po stronie Anny i bardzo jej się podobało, że niegdyś zdesperowana dziewczyna zrekrutowana przez KGB do czynienia zła w imię ideologii nauczyła się poruszać w świecie podwójnych i potrójnych tożsamości, by walczyć o swoje marzenia. Anna musi być twarda, musi być chłodna, tego wymaga od niej otaczająca rzeczywistość, ale jej historia pełna jest emocji i trudnych wyborówwyznała aktorka. 

(fot. mat. pras.)

Mocna obsada

Luc Besson zebrał na planie międzynarodową aktorską śmietankę, jakiej pozazdrościć mogliby mu najwięksi twórcy światowego kina. Na ekranie można zobaczyć m.in. angielską laureatkę Oscara Hellen Mirren, znaną z filmów: „Królowa” czy „Gosford Park”, walijskiego gwiazdora Luke’a Evansa, grającego w obrazach: „Szybcy i wściekli 6” oraz „Piękna i Bestia”, nominowanego do Złotego Globa irlandzkiego aktora Cilliana Murphy’ego, kojarzonego z rolą w serialu „Peaky Blinders” czy „Incepcja”, a także urodzoną na Syberii niemiecką modelkę Lerę Abovą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *