„Twój Vincent”. Tak powstawał najbardziej kasowy polski film
5 marca, 2018
„Kobieta sukcesu” na Dzień Kobiet
9 marca, 2018

Jak przypadkiem zostać damą? „Madame” spieszy z odpowiedzią

Rolę pokojówki Marii gra Rossy de Palma (fot. Kino Świat)

Małe kłamstwo, nieobliczalni goście i jedna kolacja, która zmieni życie jej uczestników. To wszystko w filmie „Madame”, w której główne role grają nominowani do Oscara: Toni Collette i Harvey Keitel oraz gwiazda filmów Pedro Almodóvara – Rossy de Palma. Ta przezabawna komedia o współczesnym Kopciuszku już w kinach.

By wnieść trochę pikanterii do skostniałego związku – Anne (Collette) i Bob (Keitel), bogata i świetnie sytuowana para z Ameryki, przenosi się do urokliwej posiadłości w Paryżu. Po przeprowadzce do miasta miłości, małżeństwo postanawia wyprawić luksusowe przyjęcie dla swoich dystyngowanych znajomych. W trakcie przygotowań okazuje się, że na imprezę przybędzie dokładnie 13 gości. Zaniepokojona pechową liczbą osób, wierząca w przesądy Anne wpada na niezwykły pomysł. Postanawia namówić swoją pokojówkę Marię (de Palma), by ta na przyjęciu udawała… hiszpańską arystokratkę. Sytuacja wydaje się opanowana, ale do czasu.

„Maria jest lustrem odbijającym brzydotę Anne”

Wystarczy kilka lampek wina i rozluźniająca atmosfera, by rezolutna służąca wpadła w oko brytyjskiemu marszandowi. Burzliwy romans Marii jest zupełnie nie w smak Anne, która zrobi wszystko, by rozdzielić parę nieoczekiwanych zakochanych. – Anne to bardzo interesująca postać. Prawdopodobnie najbardziej narcystyczna rola, z jaką miałam do czynienia. Żyje w świecie, który stara się kontrolować w stopniu wręcz chorobliwym. W opozycji do niej stoi Maria, ze swoim apetytem na życie, łatwością w nawiązywaniu kontaktów. Jest lustrem, odbijającym wewnętrzną brzydotę Anne – mówi Toni Collette, nominowana do Oscara za rolę w „Szóstym zmyśle”. Ma też Złotego Globa za rolę w serialu „Wszystkie wcielenia Tary”.

W rolę Marii wcieliła się Rossy de Palma, niezwykła hiszpańska aktorka, która stała się sławna dzięki rolom we wczesnych filmach Pedro Almodovara. Jest także muzą Jean-Paule’a Gaultiera. – To bardzo pozytywna osoba, obdarzona jakby wewnętrznym światłem. Sprząta po innych, ale nie czuje się z tego powodu od nikogo gorsza. Jest pokojówką i jest z tego dumna! To prostolinijna, szczera osoba. Mam poczucie, że wiele mnie z nią łączy – mówi o swojej roli de Palma.

– Gram zamożnego mężczyznę, którego rodzina zrobiła fortunę na nieruchomościach i handlem dziełami sztuki. Bob i jego żona próbują ratować małżeństwo, to samo w sobie dość pouczające – przyznaje Harvey Keitel, znany z ról w filmach Martina Scorsese, Quentina Tarantino, Wesa Andersona, a ostatnio Paolo Sorrentino. Za scenariusz i reżyserie „Madame” odpowiada Amanda Sthers.

Wyższe sfery, romanse, mezalianse i prawdziwa miłość – wszystko to w filmie, który po prostu „chwyta za serce”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *