Niespełniony mimo światowego sukcesu. Nieznany portret Krzysztofa Kieślowskiego
2 października, 2018
Jedna piosenka, tysiące nawróceń, miliony wzruszeń. Film „Dotknij nieba” już na ekranach kin
5 października, 2018

Jak naprawdę wyglądała niemiecka okupacja? „Bilans krzywd” po ponad 70 latach

Początki niemieckiej okupacji w Polsce (fot. wikipedia.org)

Sześć milionów zabitych polskich obywateli, grabież majątku narodowego, destrukcja miast i zawłaszczenie kultury. Czy można oszacować skalę niegodziwości wyrządzonych Polakom przez niemieckiego okupanta? Ich ogrom wymyka się ocenie i opisowi, ale Dariusz Kaliński, autor bestsellerowej „Czerwonej Zarazy”, bez obaw pisze o czasach, gdy Polak nie był dla Niemca człowiekiem. Nie boi się też pytać, jaki naprawdę jest „Bilans krzywd” wyrządzonych Polsce.

Twierdzili, że zaprowadzą porządek wśród ludzi niezdolnych, by rządzić samymi sobą. Rozgłaszali, że podejmują sprawiedliwą wojnę o należne im i podstępem wykradzione ziemie. Wyśmiewali „słowiański rozgardiasz”, utrzymując, że podludzie ze Wschodu tylko od nich mogą nauczyć się prawdziwej kultury. Kłamali, bo z Niemiec nie przynieśli cywilizacji, ale ludobójstwo.

Sześć milionów polskich obywateli zabitych w toku działań wojennych, wyłapywanych ma ulicach i mordowanych jak zwierzęta, zagłodzonych, zesłanych do obozów, których jedynym celem była eksterminacja. Grabież majątku narodowego, destrukcja miast, zawłaszczenie kultury. Niewolnicza praca, wyniszczanie świadomości i plany zagłady całego polskiego narodu. Ogrom nierozliczonych krzywd wymyka się ocenie i opisowi.

(fot. mat. pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *