„Pianistka”. Opowieść o miłości do muzyki i prawie do kształtowania swojej przyszłości
28 lipca, 2022
Ostatni tom bestsellerowej trylogii Isabel Allende. „Portret w sepii” w nowym wydaniu
2 sierpnia, 2022

Jak najlepiej zmusić do rezygnacji z pracy? Komedia „Pracownik miesiąca” w kinach

Film odniósł już duży sukces kasowy we Francji (fot. mat. pras.)

To pełna humoru i gagów historia o tym, jak nie dać się wyrzucić z pracy i przy okazji znaleźć miłość życia. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Jérôme Commandeur, dla którego jest to debiut reżyserski. Na ekranie partnerują mu m.in. Laetitia Dosch oraz Christian Clavier, znany z kultowej serii „Asterix i Obelix”. Nagrodzony Grand Prix na festiwalu L’Alpe d’Huez film odniósł już duży sukces kasowy we Francji. Został także bardzo dobrze przyjęty przez krytyków, którzy podkreślają, że jest to znakomita propozycja na wakacyjny seans w kinie.

Pewien spokojny urzędnik jest naciskany, by zrezygnować z pracy ze względu na redukcję etatów. Nadgorliwy inspektor postanawia przenieść Vincenta w najgorsze miejsca na ziemi, tylko po to, aby go zmusić do rezygnacji. Wysyła go na Grenlandię, gdzie ma chronić naukowców przed atakami niedźwiedzi polarnych.

A to dopiero początek…

Reżyser, scenarzysta i aktor w jednej osobie

– Bohater, którego gram przypomina tak naprawdę wielu z nas. Pochodzi z małego miasteczka, prowadzi ustabilizowane życie – praca, dom, narzeczona. Nagle okazuje się, że chcą go zwolnić z pracy. Lubię komedie, które są oparte na rzeczywistości. Pomyślałam, że chcę pokazać urzędnika, który czuje się dowartościowany przez swoją pracę, bo to nie tylko dochód, to także status… ale sytuacja potem diametralnie się zmienia… – mówi Jérôme Commandeur.

– Widzowie przenoszą się z nim z Francji na Grenlandię, do Ekwadoru i Szwecji… akcja rozkręca się jak w filmie przygodowym dodaje reżyser.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *