Nudne życie może być największym szczęściem. „Made in Italy” zachwyca
25 maja, 2018
Miłość ma znacznie więcej niż 50 twarzy. „Pozycja obowiązkowa” dla każdego
26 maja, 2018

Inspirowana i dedykowana fanom. Stanisława Celińska powraca z nową płytą

Stanisława Celińska powraca z nowym, muzycznym materiałem (fot. Marcin Banasik)

Po spektakularnym sukcesie poprzednich płyt, zwłaszcza „Atramentowej”, która pokryła się podwójną platyną, Stanisława Celińska powraca na muzyczną scenę z kolejnym materiałem. „Malinowa” to nowa, studyjna płyta, wyczekiwana przez wielbicieli artystki. Jak sama mówi, przy jej powstawaniu inspirowała się spotkaniami z fanami i im ją dedykuje. Gościnnie na płycie wystąpili aktor Piotr Fronczewski i akordeonista Marcin Wyrostek.

Stanisława Celińska kontynuuje docenioną już przez publiczność rolę piosenkarki. Jak mało kto wie, jak przyciągnąć słuchacza, wykorzystując całe spektrum dźwięków i emocji. Nie bez znaczenia ma fakt, że od blisko pół wieku uchodzi za wszechstronną aktorkę filmową i teatralną. Jest też laureatką dwóch nagród Orła za najlepsze drugoplanowe role kobiece w filmach „Pieniądze to nie wszystko” i „Joanna”.

(fot. Marcin Banasik)

Nowe brzmienia i aranżacje

Nowy album zawiera aż 14 premierowych utworów, które nawiązują do poprzedniej płyty „Atramentowa”. Materiał został jednak poszerzony o brzmienia i kompozycje utrzymane w innych niż dotychczas aranżacjach i klimatach. Niemal wszystkie teksty napisała sama Celińska. Powstały one pod wpływem rozmów i historii opowiedzianych przez fanów na spotkaniach po koncertach. Tą płytą i zebranymi na niej kompozycjami artystka chce wesprzeć słuchaczy w różnych ważnych chwilach i rozterkach życiowych.

Za muzykę, aranżacje i produkcję, podobnie jak przy poprzednich albumach artystki, odpowiedzialny jest Maciej Muraszko, a gościnnie można usłyszeć aktora Piotra Fronczewskiego oraz akordeonistę Marcina Wyrostka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *