Szczerość, dowcipne dialogi i humor. Film „Powodzenia, Leo Grande” już w kinach
15 lipca, 2022
Prawdy o świecie, których nie zauważamy. Nowa powieść Olgi Tokarczuk „Empuzjon”
19 lipca, 2022

Ich spotkanie zmieni wszystko, a miłość poruszy do łez. „Na chwilę, na zawsze” w kinach

W rolach głównych wystąpili Paweł Domagała i Martyna Byczkowska (fot. Robert Pałka)

Przebojowa idolka nastolatków oraz popularny niegdyś piosenkarz z mroczną tajemnicą. On po skończonej karierze pracuje z trudną młodzieżą, ona trochę narozrabiała. Na początku pałają do siebie niechęcią, ale łączy ich miłość – do muzyki. Czy może być między nimi coś jeszcze? Film „Na chwilę, na zawsze” to przełom w karierze Pawła Domagały, który po raz pierwszy występuje w podwójnej roli: aktora i scenarzysty (razem z Mirellą Zaradkiewicz i Magdaleną Wiśniewolską). U jego boku debiutująca na dużym ekranie Martyna Byczkowska, a wszystko w reżyserii Piotra Trzaskalskiego. Głównej parze aktorskiej na ekranie towarzyszą, m.in. Ireneusz Czop, Olaf Lubaszenko, Tomasz Włosok oraz Kinga Preis.

Pola (Martyna Byczkowska) jest u szczytu popularności – w wieku zaledwie 22 lat wypełnia sale na swoich koncertach i odnosi ogromne sukcesy w branży muzycznej. Pewnego dnia, po jednym ze swoich występów, dziewczyna pod wpływem alkoholu doprowadza do wypadku samochodowego. Aby wyciszyć sprawę, ojciec (Ireneusz Czop), a zarazem menadżer gwiazdy umieszcza ją w ośrodku terapii i leczenia uzależnień, gdzie piosenkarka zostaje zmuszona do pracy społecznej.

Wkrótce poznaje tam Borysa (Paweł Domagała) – charyzmatycznego instruktora, słynącego z niekonwencjonalnych metod pracy. On również był kiedyś popularnym muzykiem, ale wpadł w pułapki wczesnej sławy. Mimo początkowej nieufności, para zbliża się do siebie dzięki wspólnej muzycznej pasji. Niestety na drodze rodzącego się uczucia stają skrywane tajemnice z przeszłości Borysa i wisząca na włosku kariera Poli. Czy dla dwójki osób, które tak wiele dzieli, jest szansa na szczęście i prawdziwą miłość?

Twórcy filmu

Reżyserem filmu jest Piotr Trzaskalski – twórca obrazów „Mój rower”, „Edi” oraz serialu „Stulecie winnych”. Autorem zdjęć jest Witold Płóciennik, a za casting odpowiada Nadia Lebik. W filmie będzie można usłyszeć piosenki autorstwa Pawła Domagały i Łukasza Borowieckiego. Producentem „Na chwilę, na zawsze” jest Orphan Studio.

„Wzruszająca do łez historia oraz doskonała ścieżka dźwiękowa zawierająca autorskie piosenki Pawła Domagały oraz covery światowych przebojów – to odpowiedź na potrzeby polskiego widza, który szuka w kinie prawdziwych emocji” – mówią twórcy filmu. „Kreacja aktorska młodej Martyny Byczkowskiej wnosi nową jakość, a jej postać – filmowa piosenkarka Pola zostanie na długo zapamiętana dzięki charyzmie aktorki i oryginalnym kostiumom autorstwa Zofii Komasy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *