„Historia LEGO”. Opowieść o rodzinie, która stworzyła najsłynniejszą zabawkę na świecie
22 grudnia, 2022
Brawurowa komedia, która zmienia się w farsę. „Berlin Berlin” w Teatrze Współczesnym
29 grudnia, 2022

Hołd niezrównanej artystce. „Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody” w kinach

Widzowie zostają zabrani w podróż przez życie i karierę Whitney Houston (fot. mat. pras.)

Ten film opowiada o życiu ikony współczesnej muzyki, laureatki sześciu nagród Grammy, która sprzedała ponad 200 mln płyt. Produkcja zatytułowana „Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody” jest portretem wielowymiarowej kobiety. Od chórzystki z New Jersey do jednej z najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych artystek wszechczasów. Widzowie zostają zabrani w inspirującą, przejmującą i pełną emocji podróż przez wyjątkowe życie i karierę Whitney Houston, z zapierającymi dech w piersiach występami i ścieżką dźwiękową zawierającą najbardziej ulubione przeboje.

Film został wyreżyserowany przez Kasi Lemmons, napisany przez nominowanego do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Anthony’ego McCartena („Bohemian Rhapsody”, „Czas mroku”), a wyprodukowany przez legendarnego producenta muzycznego Clive’a Davisa.

Główną bohaterkę gra zdobywczyni Nagrody BAFTA Noami Ackie, znana m.in. z serialu „The of F***ing World” oraz filmu „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”. Na ekranie partneruje jej Stanley Tucci, który wciela się w postać Davisa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *