Gdy miłość zderza się z dawnymi urazami… Film „Prawda” już na platformach VOD
22 kwietnia, 2020
Faktów często nie sposób odróżnić od fikcji. Najnowsza powieść Salmana Rushdiego
28 kwietnia, 2020

Historia z zapierającymi dech w piersiach scenami pojedynków. „Shadow” już na VOD

„Shadow” to nowe filmowe arcydzieło wielkiego mistrza chińskiego kina Zhang Yimou (fot. mat. pras.)

To zachwycająca wizualnie opowieść o chęci zemsty, miłości, intrydze i żądzy władzy. Historia pełna jest też widowiskowych, zapierających dech w piersiach scen pojedynków. „Shadow” to nowe filmowe arcydzieło wielkiego mistrza chińskiego kina Zhang Yimou, reżysera takich hitów, jak: „Dom latających sztyletów”, „Hero”, „Wielki mur” i „Zawieście czerwone latarnie”. Ten utalentowany twórca jest też laureatem Złotego Lwa na Festiwalu w Wenecji za całokształt twórczości. Obraz premierowo jest już dostępny na platformach VOD.

Pełne tajemnic Królestwo Pei pogrążone jest w mroku spisków i rywalizacji o władzę, w której nawet intencje samego króla nie są jasne. Legendarny dowódca chcąc ocalić Pei przed wpływem swoich największych wrogów, sięga po skrywaną sekretnie broń – swój cień, który odtąd będzie stawiał czoła jego przeciwnikom. W sieci intryg i niedomówień szybko przestaje być jasne, kto jest nieprzyjacielem, a kto prawdziwym sprzymierzeńcem. Czy mimo wszystko dowódcy uda się zdemaskować wrogów i ocalić przed nimi ukochane Królestwo?

„Zhang Yimou jest nie tylko jednym z najważniejszych reżyserów współczesnego kina; jego eklektyczne produkcje są świadectwem ewolucji globalnego języka filmu, a zarazem wyjątkowego rozwoju chińskiej kinematografii. (…) Stał się pionierem dzięki swojej umiejętności przekładania literatury, historii i bogactwa chińskiej kultury na unikalną i niepowtarzalną estetykę” – podkreślał dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji Alberto Barbera, gdzie w 2018 roku Zhang Yimou otrzymał Złotego Lwa dla „osobowości, która w szczególny sposób wywarła wpływ na kształt współczesnego kina”. 

(fot. mat. pras.)

Zagraniczne recenzje

The Hollywood Reporter okrzyknęło film: „najpiękniejszym filmem Zhanga Yimou!”. „To prawdziwa perełka, o której prędko nie zapomnicie!” – dodaje Variety, a w entuzjastycznej recenzji New York Times pisze: „to film rewolucyjny! Spektakularna obsada i nowatorskie, zapierające dech w piersiach sceny walki!”. Obraz na Rotten Tomatoes otrzymał aż 95 procent pozytywnych ocen. 

Film można już obejrzeć na platformach: VOD.pl, Platforma CANAL+, Player +, Chili, UPC Polska, Play Now, Inea, Toya, Vectra, Multimedia Polska, Netia oraz Orange VOD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *