„Ten film może być dla mnie przełomem”. Dorociński i Pazura o kulisach „Psów 3”
17 stycznia, 2020
Dwa oddzielne światy na jednej scenie. Sztuka „Policja. Noc zatracenia” w Polonii
17 stycznia, 2020

Historia skandalu, który dał początek #metoo. Film „Gorący temat” już w kinach

W rolach głównych wystąpiły: Charlize Theron, Nicole Kidman i Margot Robbie (fot. mat. pras.)

Trzy wielkie gwiazdy: Charlize Theron, Nicole Kidman i Margot Robbie, w rolach molestowanych kobiet, które ryzykując wszystkim, podejmują wspólną walkę o swoje prawa i godność, przeciwstawiając się seksizmowi i przemocy seksualnej w jednej z największych stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych – Fox News. Nagrodzony Oscarem scenarzysta filmu „The Big Short” powraca z kolejną prawdziwą i szokującą historią, która była jednym z najważniejszych wydarzeń dających początek ruchowi #metoo. Mówi się, że obraz w reżyserii Jaya Roacha może to być jeden z głównych kandydatów do nagród Amerykańskiej Akademii, zwłaszcza że ma szansę na statuetki w aż trzech kategoriach: Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa, Najlepsza Aktorka Drugoplanowa i Najlepsza Charakteryzacja.

Stacja The Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery trzeba zadowolić jej twórcę i despotycznego szefa Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie. Zaczyna się od niewybrednych żartów, aluzji, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar. Odmowa obcowania z Ailesem grozi nie tylko zastopowaniem kariery, ale wyrzuceniem z pracy i wilczym biletem na rynku.

Trzy kobiety będące na różnych szczeblach medialnej drabiny znajdują w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć dość. Jednak Ailes nie zamierza się poddać bez walki. Dysponuje wielką władzą, fortuną i kontaktami na politycznych szczytach. Nikt jeszcze się nie spodziewa, że ta konfrontacja zadecyduje o losie milionów kobiet na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *