Historia samotności na szczycie. „A Song For You. Moje życie z Whitney Houston”
20 grudnia, 2022
Hołd niezrównanej artystce. „Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody” w kinach
23 grudnia, 2022

„Historia LEGO”. Opowieść o rodzinie, która stworzyła najsłynniejszą zabawkę na świecie

To pierwsza oficjalna biografia marki o statusie światowego fenomenu (fot. wikipedia.org)

LEGO. I chyba nie trzeba mówić już nic więcej. Każdy je zna, każdy się nim bawił, każdy kupił kiedyś na prezent i prawie każdy na swój sposób je kocha. Bo kto nie miał chociaż jednego zestawu Lego w swoim domu? Zwłaszcza, że każdego roku od osiemdziesięciu do dziewięćdziesięciu milionów dzieci na całym świecie dostaje pudełko klocków LEGO, a dziesięć milionów dorosłych kupuje zestaw dla siebie. Jednak LEGO to znacznie więcej niż oszałamiająca liczba plastikowych klocków, które można zestawiać i łączyć na niezliczone sposoby. Ten światowy fenomen doczekał się opowieści o trzech pokoleniach, które od dziewięćdziesięciu lat tworzą jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Autorem książki „Historia LEGO. Opowieść o rodzinie, która stworzyła najsłynniejszą zabawkę na świecie” jest Jens Andersen duński biograf i dziennikarz.

Jego publikacja to nie tylko inspirująca historia rozwoju globalnej firmy, ale przede wszystkim fascynująca opowieść o wyjątkowej rodzinie, która prawie od stulecia walczy o prawo do nieskrępowanej zabawy. Filozofia LEGO zakłada, że dorośli również powinni znaleźć czas, aby zadbać o swoje wewnętrzne dziecko. Pisząc „Historię LEGO”, Jens Andersen miał unikatową możliwość korzystania z rodzinnych archiwów Christiansenów, spędził też długie godziny na rozmowach z Kjeldem Kirkiem Kristiansenem, byłym prezesem  i dyrektorem generalnym grupy LEGO, wnukiem jej założyciela, Olego Kirka Christiansena.

„Historia LEGO” to także fascynujące studium przypadku pokazujące, w jaki sposób innowacja i kreatywność pomogły wybitnym jednostkom przekształcić LEGO z małej firmy stolarskiej w największego producenta zabawek i jedną z najbardziej lubianych marek na świecie. Bogato ilustrowana wcześniej niepublikowanymi zdjęciami, jest wspaniałą propozycją zarówno dla fanów LEGO, którzy chcieliby poznać kulisy powstania swoich ulubionych klocków, jak i dla wszystkich, którzy chcieliby zgłębić i zrozumieć ten światowy fenomen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *