„Król Lew” powraca po 25 latach. Najnowsza produkcja Disneya już z rekordem
22 lipca, 2019
„Kino, które dotyka”. Aż 142 premiery filmowe na 19. Festiwalu Nowe Horyzonty
25 lipca, 2019

„Helter Skelter”. Prawdziwa historia morderstw, które wstrząsnęły Hollywood

To nowe, odświeżone wydanie reportażu sądowego o zbrodni dokonanej przez podopiecznych Charlesa Mansona (fot. mat. pras.)

Światowy bestseller i arcydzieło literatury faktu, a jednocześnie kronika jednej z najgłośniejszych zbrodni w historii USA. 9 sierpnia 1969 roku w posiadłości przy Cielo Drive w zamożnej dzielnicy Los Angeles została zamordowana piękna aktorka, żona reżysera Romana Polańskiego – Sharon Tate, a wraz z nią ich nienarodzone dziecko. Oprócz niej zginęli także jej goście, łącznie pięć osób. Za tymi morderstwami stał Charles Manson i członkowie jego grupy religijnej zwanej „Rodziną”. Dlaczego młodzi ludzie zabijali i co wspólnego z tą okrutną zbrodnią ma piosenka zespołu The Beatles „Helter Skelter”?

Vincent Bugliosi, główny oskarżyciel w najgłośniejszym w dziejach amerykańskiego sądownictwa procesie, odpowiada na pytania, które dziś nadal nie przestają intrygować. To nowe, odświeżone wydanie reportażu sądowego autorstwa Kurta Gentry’ego i Vincenta Bugliosiego o zbrodni dokonanej przez podopiecznych Charlesa Mansona z okazji smutnej, 50. rocznicy oraz premiery filmu Quentina Tarantino – „Pewnego razu w Hollywood”.

Przypomnijmy, że oprócz Sharon Tate i jej nienarodzonego dziecka, 9 sierpnia 1969 roku zginęli jeszcze: słynny fryzjer hollywoodzkich gwiazd – Jay Sebring, przyjaciel Polańskiego z czasów studiów w łódzkiej filmówce – Wojtek Frykowski i jego narzeczona, córka potentata kawowego – Abigail Folger. Piątą, przypadkową ofiarą był Steven Parent, 18-letni znajomy dozorcy. Dzień później z rąk morderców zginęły jeszcze dwie kolejne osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *