Miesiąc pod hasłem Tańcz Ogrody! 23. Festiwal Ogrody Muzyczne im. Ryszarda Kubiaka
30 czerwca, 2023
„Kolor życia. Frida Kahlo”. Patronat nad nową wystawą w Łazienkach Królewskich
7 lipca, 2023

Harrison Ford po raz piąty. „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” już w kinach

W roli tytułowego poszukiwacza przygód oczywiście niezastąpiony Harrison Ford (fot. mat. pras.)

To kolejna, już piąta część serii filmów przygodowych o niezwyciężonym archeologu i jednym z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów wszech czasów. „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”, tym razem w reżyserii Jamesa Mangolda, W roli tytułowego poszukiwacza przygód wystąpił niezastąpiony Harrison Ford. To bohater uwielbiany przez widzów na całym świecie. Partnerują mu Phoebe Waller-Bridge i Mads Mikkelsen. Obok wyżej wymienionej trójki w filmie występują: Antonio Banderas jako Renaldo, John Rhys-Davies jako Sallah, Shaunette Renee Wilson jako Agentka Mason, Thomas Kretschmann jako Pułkownik Weber, Toby Jones jako Basil Shaw, Boyd Holbrook jako Klaber, Oliver Richters jako Hauke i Ethann Isidore jako Teddy. W fimie nie mogło zabraknąć nuty niezastąpionego Johna Williamsa, który skomponował muzykę do wszystkich przygód Indy’ego.

„Indy” (Harrison Ford) próbuje przejść na emeryturę i odpocząć wreszcie od trudów życia. Jednak niespodziewana wizyta jego córki chrzestnej (Phoebe Waller-Bridge) nieco mu w tym przeszkodzi. Razem przyjdzie im zmierzyć się z Jurgenem Vollerem (Mads Mikkelsen), byłym nazistą i cenionym naukowcem z amerykańskiego programu kosmicznego.

W ich walce o urządzenie przewidujące pęknięcia w czasie nie zabraknie emocji, zaskakujących zwrotów akcji i… osobliwego poczucia humoru. Skórzana kurtka, fedora, bicz i rewolwer będą musiały więc jeszcze poczekać, nim na dobre spoczną w szafie.

Po czterech filmach Spielberg producentem

Film wyreżyserował James Mangold, a za produkcję odpowiadają: Kathleen Kennedy, Frank Marshall i Simon Emanuel, a producentami wykonawczymi są Steven Spielberg i George Lucas.

„Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” to piąta cześć. Pozostałe cztery, wszystkie wyreżyserowane przez Stevena Spielberga, ukazały się kolejno w: 1981 roku („Indiana Jones i Arka Przymierza”), 1984 („Indiana Jones i świątynia zagłady”), 1989 („Indiana Jones i ostatnia krucjata”) oraz 2008 roku („Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *