Upór, hazard i miłość do żony. Wspomnienie Wojciecha Pokory
3 marca, 2018
„Twój Vincent”. Tak powstawał najbardziej kasowy polski film
5 marca, 2018

Gromee i Lucas Meijer powalczą na Eurowizji. Kim są?

Gromee i Lukas Meijer tuż po wygranych preselekcjach do Eurowizji (fot. TVP/Jan Bogacz)

Jeden z najpopularniejszych DJ i producentów muzycznych w Polsce i szwedzki wokalista rockowego zespołu. Ten duet z melodyjną piosenką „Light Me Up” zdobył najwięcej głosów widzów i uznanie jury w preselekcjach. Tym samym Gromee i Lukas Meijer będą reprezentować Polskę podczas 63. Konkursu Eurowizja 2018 w Lizbonie.

W drodze po bilet do stolicy Portugalii na polskim podwórku rywalizowali z dziewiątką wykonawców: Saszan i jej piosenką „Nie chcę ciebie mniej”, Moniką Urlik, która zaśpiewała utwór „Momentum”, Isabel Otrębus z „Delirium”, Ifi Ude z kompozycją „Love is stronger”, Future Folk, którego propozycją byli „Krakowiacy i górale”, Martą Gałuszewską i jej „Why don’t we go”, Pablosson z „Sunflower”, Mają Hyży, która wykonała „Błysk” oraz Happy Prince z piosenką „Don’t let go”.

Wygrali, dosłownie o włos pokonując ostatnią z tych propozycji, która otrzymała najwyższą punktacją od jury w składzie: Maryla Rodowicz, Jan Borysewicz, Tabb, Stefano Terrazino i Kasia Moś. W głosowaniu widzów to jednak propozycja polskiego DJ-a i szwedzkiego wykonawcy była najlepsza.

Kim są Gromee i Lukas Meijer?

Gromee, czyli Andrzej Gromala to jeden z najpopularniejszych DJ i producentów muzycznych w Polsce, który swoje pasje rozwija w rodzinnym Krakowie. Odnajduje się doskonale w różnych gatunkach muzyki. Z kolei Lukas Meijer jest szwedzkim wokalistą grającym w rockowym zespole No Sleep For Lucy. Muzykę do „Light Me Up” przygotował Gromee z Meijerem, a tekst napisali Mahan Moin i Christian Raab.

Polscy reprezentanci w Portugalii będą musieli stoczyć bój o finał w jednym z dwóch półfinałów. Odbędą się one 8 i 10 maja w malowniczo położonej sali koncertowej Altice Arena w LizboniePodobnie zresztą jak wielki finał 63. Konkursu Eurowizji 12 maja 2018 roku. CO warto podkreślić Konkurs Piosenki Eurowizji jest najpopularniejszym i najdłużej trwającym programem telewizyjnym na świecie. Każdy finał ogląda nawet 600 milionów widzów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *