Ten guru uleczy niejedną korpoduszę. Tragikomedia „DEADLINE” w Teatrze WARSawy
12 marca, 2019
„Jak podrywają szejkowie”. Przemilczana prawda o życiu najbogatszych tego świata
13 marca, 2019

Gotowe na wszystko kobiety i bezwzględni mężczyźni. Reverte wraca powieścią „Eva”

„Eva” to kolejna książka bestsellerowego cyklu o bezdusznym szpiegu Falcó (fot. mat. pras.)

Intrygujący bohater, pokerowe zagrywki i erotyczne napięcie, a w tle fascynujący Tanger późnych lat 30. XX wieku, hiszpańska wojna domowa i trudne zmagania na szczeblu międzynarodowym. W podwójnej grze nie ma zwycięzców i nikt nie wie, kto jest jego wrogiem, a kto sprzymierzeńcem. Legendarny mistrz gatunku Arturo Pérez-Reverte powraca w świetnej formie, jeden z najważniejszych twórców współczesnej literatury popularnej. Doczekaliśmy się polskiej premiery jego powieści szpiegowskiej, zatytułowanej „Eva”. To kolejna książka z bestsellerowego cyklu o bezdusznym szpiegu Falcó, który w samej Hiszpanii sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy.

Rok 1937, mroczne Maroko, mężczyzna poza prawem i niebezpieczna femme fatale. Pozbawiony zasad najemnik Lorenzo Falcó trafia w oko szpiegowskiego cyklonu, czyli do Tangeru. Błądząc w dusznych zaułkach szemranych dzielnic, nigdy nie wie, kto jest jego wrogiem, a kto sprzymierzeńcem. Na drodze Falcó stają gotowe na wszystko kobiety i bezwzględni mężczyźni. Codziennie niemal cudem udaje mu się uchodzić cało z brutalnych starć. Aż wreszcie pojawia się ona – Eva, niebezpieczny duch przeszłości.

„Dziwaczna mieszanka wspomnień, seksu, niebezpieczeństwa, czułości. To ostatnie słowo pozornie nie pasowało do lakonicznej, twardej kobiety stojącej teraz przed nim, lecz doskonale wpisywało się w pamięć o nocy, kiedy obejmował jej nagie ciało, podczas gdy bomby z włoskich savoi wybuchały nad arsenałem w Kartagenie” – czytamy we fragmencie książki.

O autorze

Arturo Pérez-Reverte to jedno z najważniejszych nazwisk literatury popularnej. Mistrz zmysłowej intrygi, autor takich bestsellerów, jak „Mężczyzna, który tańczył tango” i zekranizowany przez Romana Polańskiego „Klub Dumas”. Jego książki wydawane są w kilkudziesięciu krajach. Były korespondent wojenny, w 1977 r. uznany za zaginionego, otarł się o śmierć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *