Rola, która zachwyciła świat. Riz Ahmed w filmie „Sound of Metal” już w kinach
5 marca, 2021
Pokemony, emoji i karaoke. „Czysty wymysł. Jak japońska popkultura podbiła świat”
7 marca, 2021

Gorący spór na temat zmieniającego się porządku świata. Premiera „Inwigiliacji”

Ten spektakl to pierwsza premiera w 2021 roku na scenie Teatru WARSawy (fot. Rafał Meszka)

To pełen napięcia dramat, w którym na bazie sporu ideologicznego – na pierwszy plan wychodzi prawda o tym, jaką wartość we współczesnym świecie mają relacje międzyludzkie. Bohaterowie sztuki „Inwigiliacja” w reżyserii Adama Krawczuka – w zawoalowany sposób przemycają pewne prawdy i grzechy. Szukają bomby, a bomba może wybuchnąć w każdej chwili. Spektakl pokazywany premierowo na deskach Teatru WARSawy  powstał na podstawie „Wigilii” Daniela Kehlmanna. Grają Monika Mariotti i Dominik Bąk.

Thomas – pod pretekstem prowadzonego śledztwa spotyka na swojej drodze kobietę. Kim ona jest? Jest świadkiem? Jest aresztowana? Podczas przesłuchania Thomas ma za zadanie wyciągnąć jak najwięcej informacji od Judith, która jest zaplątana w jakąś sprawę kryminalną – zupełnie dla niej nieznaną. Intelektualne rozważanie Judith mogą zburzyć jego myślenie o sprawie i porządku świata. Pod słowami „bomba, zamach, system” ukryte są prawdziwe rany obojga bohaterów oraz ich stosunek do problemów, z którymi boryka się ludzkość. Tykające wskazówki zegara zbliżają ich do prawdy, która może okazać się bardzo bolesna.

„Inwigiliacja” jest gorącym sporem na temat zmieniającego się aktualnie porządku świata. To współczesny realizm odnoszący się do wojny ideologicznej. Trzeba użyć drastycznych środków, by władza usłyszała krzyk… Trzeba o tym porozmawiać!

(fot. Rafał Meszka)

Obsada i twórcy spektaklu

W obsadzie spektaklu znaleźli się Monika Mariotti i Dominik Bąk. Za reżyserię odpowiada Adam Krawczuk, który nad spektaklem współpracował z Adamem Sajnukiem. Muzykę opracował Wiktor Stokowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *