Gdzie była AK, gdy UPA mordowała Polaków? Książka „Wołyń zdradzony” szokuje
11 lipca, 2019
Za wszystko w życiu trzeba zapłacić. Komedia romantyczna „Yesterday” w kinach
12 lipca, 2019

Gdy nie każdy eksperyment kończy się dobrze. Film „Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki”

Nikt nie wie więcej o szalonych pomysłach niż ten chłopak (fot. Arnaud Borrel)

Szalony i nieposkromiony, jak każde dziecko podczas wakacji, któremu z pewnością nie można odmówić fantazji ani zaangażowania. Nie można też zaprzeczyć, że jest królem widowiskowych katastrof, a przy tym uwielbia drzemki, próbuje ulepszyć nawet kota i ma głowę pełną świeżych pomysłów. Gaston, którego inicjatywy rozbawiają, zadziwiają i czasem też niepokoją wszystkich dookoła, to bohater filmu „Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki”. To ekranizacja kultowego komiksu, który rozszedł się w nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy, a jednocześnie jedna z najdroższych francuskich produkcji ostatnich lat, z efektami specjalnymi przygotowanymi przez twórców „Minionków”.

Gaston Lagaffe zaczyna staż w firmie Peticoin, której motto brzmi: „uczynić nieużyteczne użytecznym”. Chcąc zaimponować kolegom, codziennie wymyśla przeróżne wynalazki, które – jego zdaniem – mają ułatwiać pracę, ale w praktyce przynoszą więcej szkody niż pożytku. Pasmo wywołanych przez Gastona katastrof, jego sposób bycia oraz fakt, że do pracy przychodzi w towarzystwie kota, złotej rybki i… oswojonej mewy, sprawiają, że jego szef, pan Prunelle, szybko zaczyna mieć dość nowego pracownika.

Kiedy sytuacja staje się napięta, a kariera zawodowa Lagaffe’a wisi na włosku, dzieje się coś nieprzewidzianego. Okazuje się, że to właśnie Gaston może być jedyną osobą, która będzie w stanie powstrzymać bezdusznego biznesmena Aimé De Mesmaekera przed przejęciem Peticoin.

(fot. Arnaud Borrel)

Kolejny kultowy komiks na ekranie

„Genialny Gaston i kłopotliwe wynalazki” to kolejna po „Asteriksie i Obeliksie” ekranizacja kultowego europejskiego komiksu, który podbił serca czytelników i rozszedł się w imponującym nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy. Pełna niezwykłych bohaterów i humoru produkcja zawiera też masę efektów specjalnych, które przygotowało studio Illumination Entertainment, twórcy przebojowych „Minionków”.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Pierre-François Martin-Laval. W obsadzie znaleźli się: Théo Fernandez, Pierre-François Martin-Laval, Jérôme Commandeur i Alison Wheeler.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *